YAKAR-JANDARMA TARTIŞMASI TBMM’YE TAŞINDI

YAKAR-JANDARMA TARTIŞMASI TBMM’YE TAŞINDI

CHP MİLLETVEKİLİ BEKTAŞOĞLU,   İÇİŞLERİ BAKANI ALA’DAN KONUNUN ARAŞTIRILMASINI İSTEDİ.

CHP Giresun Milletvekili Bülent Bektaşoğlu, Bulancak Belediye Başkanı Recep Yakar’ın Jandarma Başçavuşu ile tartışmasını TBMM’ye taşıyarak, İçişleri Bakanı Efkan Ala’dan bu konunun araştırılmasını ve gerçeğin ortaya çıkarılmasını istedi. TBMM’nin dünkü oturumuna söz alan Bektaşoğlu, şunları söyledi:

“Giresun’un Bulancak ilçesi belediye başkanı Recep Yakar’ın, geçtiğimiz hafta belediyeye ait yol malzemesi taşıyan kamyonu, karayolları yönetmeliğinde belirtilen tonajdan fazla yük olduğu gerekçesiyle durduran jandarma komutanı ile ağır hakaretler içeren diyalogları  tartışma konusu olmuştur.

Başkan bu görüntülerde komutana “paralelci”, “rüşvetçi” gibi ağır ithamlara bulunarak görevini yapmasına engel olmakta, savcı ve valinin telkinlerini dinlememekte “halka hizmet” bahanesi altında bir kural ve yasa tanımazlık örneği sergilemektedir.

Bununla ilgili olarak, AKP’li belediye başkanlarının, kamu adına görev yapanlara saygı duymalarını sağlamaya örnek teşkil etmesi bakımından ve konunun perde arkasını, gerçeklerin ortaya çıkmasını araştırmaya yönelik bir inceleme, soruşturma yapmayı, düşünüyor musunuz?”

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?