Yakar “Kapalı Otopark Büyük Rahatlık Sağlayacak”‏

Yakar “Kapalı Otopark Büyük Rahatlık Sağlayacak”‏

Bulancak Belediye Başkanı Recep Yakar, Kapalı otoparkın büyük rahatlama sağlayacağını söyledi. Altı otopark üzeri park olacak olan inşaatın hızlandırıldığını belirten Yakar, “Çağımızın en büyük sorunlarından biri de otopark sorunudur. Araç sayısının artması, imarlaşma da otoparklara dikkat edilmemesi nedeniyle şehir nefes alamaz duruma gelmiştir. Tüm alanlar binalarla kaplandığı, otopark için yerler bırakılmadığı için artık araç parkı kanayan bir yara haline gelmiştir.

Biz bu sorunun çözümü için ilk etapta eski emniyetimiz karşısında 300 araçlık bir kapalı otopark yapılması için düğmeye basmıştık. Temelimizi attık direklerimizi dikiyoruz. İnşaat hızla devam ediyor.

 

Otopark tüm dolmuş hatlarının durağı olacak

 

Burada yapacağımız otoparkta eski Cezaevi  mevkii olarak bildiğimiz noktadan itibaren tüm dolmuşlar kapalı otoparkta toplanacak. Böylece büyük bir yoğunluk ortadan kalkmış olacak. Vatandaşımız merkeze kadar gelip işini görecek ve dolmuşuna binerek köylerine gidebilecek.

 

Otoparkın üzeri sebze pazarı, organik Pazar ve çocuk parkı olacak

 

Otoparkımızın üstünde seyyar satıcılarımızı toplayacak sebze pazarı, kadınlar pazarı olarak bilinen organik pazarımız ve çocuk parkı yapılacak. Böylece şehir içinde seyyar satıcılarımızı içinde bir merkez oluşturacağız. Yine Organik pazarı oraya taşıdığımızda o bölgeye de kapalı otopark inşaatımız hemen başlayacak.

 

Bu kapalı otopark çalışmamız büyük sıkıntı olan araç parkı konusunda bir rahatlama yaşatacak ve diğer parklarımıza örnek teşkil edecek.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?