YAVUZKEMAL’DE OFF – ROAD HEYACANI YAŞANDI

YAVUZKEMAL’DE OFF – ROAD HEYACANI YAŞANDI

Dereli İlçesinin Yavuzkemal Beldesi’ne bağlı Kulakkaya Yaylası’nda ‘2.kulakkaya kar festivali ve off-road oyunları’ etkinliği düzenlendi.

Etkinliğe katılan Giresun Valisi Hasan Karahan, burada yaptığı konuşmada, Ordu-Giresun Havalimanı ve inşaatı devam eden Eğribel Tüneli’nin turizmin kalp atış noktası olacağını söyledi.

Yaylalarda yeni yatırımların, konaklama tesislerinin, yeme içme yerlerinin, kış sporları tesislerinin artık yer alması gerektiğini kaydeden Karahan,  “Bunu hatırlatmak, yatırımcıları teşvik etmek amacıyla düzenlediğimiz bu tür faaliyetler vatandaşların ilgisiyle devam edecek. Yazın da farklı festivaller oluyor ama kış festivalleri yeni. Giresun büyüyor, gelişiyor, güzelleşiyor. Bunda turizmin de büyük katkısı var. Doğu Karadeniz artık artan oranda turist çekiyor. Turizmden ekmek yiyebileceğimizi yatırımcılar da gördü. Ben festivale katılan herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

Yavuzkemal Belediye Başkanı Abdullah Önal ise Kulakkaya Yaylası’nın obalarıyla bir bütünlük arz ettiğini belirterek “Bu bölge coğrafyasıyla çok güzel, turizmde ümit vadeden bir bölge. Yazı bir başka güzel, kışı bir başka güzel. Bu güzelliği hep beraber burada yaşayalım diye bu etkinliği düzenledik. Bundan sonra da böyle güzel günleri birlik beraberlik içerisinde, huzur içerisinde yaşamayı diliyoruz” diye konuştu.

Konuşmalardan sonra yapılan yarışmalarda dereceye girenlere çeşitli ödüller taktim edilirken, etkinlik amacına ulaştı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?