Yeşil-Beyazlılar Futbol Oynadı, Eskişehirspor 3 Puan Aldı

Yeşil-Beyazlılar Futbol Oynadı, Eskişehirspor 3 Puan Aldı

‘Futbolun adaleti yoktur’ sözü, Eskişehir’de bir kez daha gerçekleşti. Giresunspor, Eskişehir’de hakem Özgür Yankaya ve TRT spikerine rağmen Türkiye’ye futbol dersi verdi. Acaba TRT spikerinin küstahlığı Giresunspor’a kini ve nefretliği nereden geliyor? Ama Giresunspor hem hakeme, hem de TRT spikerine rağmen futbolun her güzelliğini gösterdi. Sadece gol atamadık.

 

Eskişehirspor bu takımla değil hakemler, spikerler değil, Türkiye Futbol Federasyonu birlik olsun; yine şampiyon olamaz. Eskişehirspor, sahada sadece ismiyle futbol oynadı Giresunspor karşısında. Öyle aciz durumlara düştüler ki Giresunspor karşısında; eğer Giresunspor ilk devre gol atsaydı belki çok farklı yenerlerdi Eskişehirspor’u. Ama futbolun bir gerçeği daha var. ‘Atamayana atarlar.’ Hakem Özgür Yankaya sadece Eskişehirspor formasını giymediği kaldı. Öyle anlarda düdük çaldı ki Giresunspor’un önünü kesti. Golden önce hak ettiğimiz faulü vermeyince Giresunspor müdafaasının bir anlık gafletinden yararlanan Semih Şentürk fırsatçılığını gösterdi ve Eskişehirspor 3 puanı aldı.

 

Giresunspor’da kimseyi eleştirmeyeceğim. Eleştirmek bir şey kazandırmaz artık bu saatten sonra. Artık bu takımla ilk devreyi tamamlayacağız. Apaçık belli ki bir santraforumuz yok. Yakaladığımız ve atamadığımız gol pozisyonları ortada. Bundan dolayı Giresunspor sevenlerini kahrediyor.

Orta sahamızda da gole yakın futbolcumuz yok. Ama orta sahamız bu ligin en iyi orta sahası.

Biraz futbolcu kardeşlerimiz kendine çok iyi bakmalıdır. Başta Özgür Yılmaz, Hüsamettin ve ileride Volkan biraz daha çalışıp eski günlerine dönmesi lazım. Santraforda Özgür Can’ın eski halini bile arar olduk. Eğer Eskişehirspor maçında eski formunda olsaydı yakalanan o pozisyonlarda 1 tanesini net atardı. Artık ahlarla vahlarla bu devreyi böyle tamamlayacağız.

Giresunspor bu saatten sonra teknik direktörümüz Mustafa Kaplan ve ekibiyle biraz daha ciddi şekilde inanarak çok çalışacaktır. Başka şansımız kalmadı. Bu takım yeter ki böyle futbol oynasın. Türkiye’de artık isim futbol oynamıyor. Gelsin Türkiye’nin en iyi teknik direktörü Giresunspor’u bundan daha iyi futbol oynatamaz. Mustafa Kaplan hocamız kalitesi aldığı puanlarla ve oynattığı futbolla bundan daha iyisini yapacaktır. Maça çıkıp da kendisi mi gol atacak? Giresunspor taraftarından çok kendisi üzülüyor. Hep beraber taraftarla ve yönetimle bundan sonra mücadelemize el birliğiyle devam edeceğiz.

 

Şimdi gerçeklerimiz ortada ama futbolcu kardeşlerim çok daha iyi çalışıp Giresunspor’u hak ettiği yere taşıyacaktır. Yeter ki özgüvenini kaybetmesinler.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?