YGBS lige hazır mı?

YGBS lige hazır mı?

Geçen sezon ilk kez yer aldığı Spor Toto basketbol liginde elindeki kadro ile ligi iyi bir şekilde tamamlayan ekibimiz YGBS bu sezon içinde çok genç bir kadro ile lige girecek. Geçen sezonki kadroyu 1 oyuncu hariç tamamıyla değiştiren ve genç Türk oyuncular ile 4 yabancı transfer eden ekibimiz çalışmalara bayramda dahil ara vermeden devam etti. Özellikle Genç milli takımlarda oynayan ve ligin güçlü takımlarında çok süre alamayan geleceği olan basketbolcuları kadroya dahil eden YGBS Cuma ve Pazar günü 2 hazırlık maçı ile gücünü test etti.

Geçen sezon sonu anlaştığı coach Alaksandar Trifunovic ile tekrar el sıkışan ekibimiz de yeni oyuncular Trabzon maçında kendilerini maçı izlemeye gelen seyircilere de göstermeye çalıştılar. Trabzon ekibi de geçen sezon ki kadrosunu genç oyuncular ile değiştirince salon da iki genç takım mücadele etti.

Sponsor desteği bulamayan ekibimiz genç oyunculardan oluşan kadrosu ile lig de ne yapar sorusunun cevabını almak isteyince maçta yer alan oyuncular ellerinden gelen mücadeleyi yaptılar. İlk beşte yer alan Emircan ve Okben maç boyunca çok iyi bir performans sergilediler. Özellikle Emircan uzun forvet olarak savunmada ve hücum da aldığı ribauntlar ve attığı sayılar ile lige iyi bir giriş yapacak gibi. Trabzon takımının uzunu Cantekin ile de başa baş mücadele ederek dikkat çekti. Coach Trifunovic yüksek tempolu, sert mücadele ve hızlı set oyunlarını seven bir yapıda olunca ekibimiz maç boyunca hep önde oldu.

Bu işin bir yanı diyelim. Lig birkaç gün sonra başlayacak. Lig de yer alan takımlar geçen sezon gördüğümüz gibi Trabzon ekibinden daha güçlüler. Lig te ilk 10 içinde yer alan ekipler kadro ve maddi açıdan YGBS’dan daha iyiler. YGBS yöneticileri maddi sıkıntılar içindeki takımın ligde kalması için bu takımlar ile çok iyi mücadele edecek bir kadro derinliğini şimdilik kuramamış gibi gözüküyor.

Genç milli takımlarda yer alan oyuncularımız ligde bir yere kadar mücadele edebilirler. Tecrübe, takımda süre alma, sakatlık vb. sorunlarda ekibimiz için sıkıntı yaratacaktır.

Trabzon maçında yabancı oyuncular çok iyiydiler. Sayı attılar, ribaunt aldılar, çok koştular ve maça gelen seyirciyi mest ettiler. Bunlar hazırlık maçı; lig çok sert geçer. Ledo, Gill, Armsted sakatlık, yorgunluk gibi sorunlar ile karşılaşırsa genç oyuncuların gücü bazı maçlarda yetersiz kalır. Yeni yabancı oyuncu alınacaksa bu göz önünde bulundurulmalıdır.

Ekibimiz bu kadro ile ligde kalmasına kalır, fakat takıma güçlü bir uzun forvet ve oyun kurucu ikinci bir oyuncu ihtiyacı da var diyebilirim. Benim gördüğüm şimdilik bunlar. YGBS lige iyi bir giriş yaparsa Giresun da maçlarını alıp ligden düşme tehlikesi yaşamaz diyorum.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar