Yol uğruna tarihi köprüye darbe vurdular!

Yol uğruna tarihi köprüye darbe vurdular!

İki mahalleyi birbirine bağlayan bağlantı yolu ve köprüsü sonunda yapıldı. Ancak iş bununla da noktalanmadı. Bu kez yeni açılan yoldan gelen toprak ve kayalar tarihi kemer köprüyü kullanılamaz hale getirdi.

ÖZEL HABER:SEDAT KARAKAYA

Kaş yaparken göz çıkarmak bu olsa gerek! Yağlıdere ilçesinin Akköy köyü’nde İshaklı Mahallesi’nde yapılan bağlantı yolu yüzünden tarihi kemer köprü kullanılamaz hale geldi.

Uzun süredir bağlantı yolu bekleyen köyde Muhtar Metin Özdemir önderliğinde yeni yoluna kavuşan İshaklı Mahallesi’nde vatandaşlar oldukça memnun. Yüzleri gülen köylü halk muhtar Özdemir ve ekibine teşekkür ederken, bu yolun olmadığı zamanlarda patika yolda çok çile çektiklerini ifade ettiler. İş makinelerinin oldukça zorlandığı kayalıklardan oluşan yolun açılmasının ardından iki mahallenin de mesafesi kısalmış oldu.

            KÖY MUHTARI ÖZDEMİR: BU KÖPRÜNÜN KURTARILMASI LAZIM

Yapılan yolun her iki mahallenin menfaatine olduğunu vurgulayan Akköy köyü muhtarı Metin Özdemir, basına konuştu.

Buradaki bağlantı yolunun yıllar yılı beklendiğini vurgulayan muhtar Özdemir, “Köyümüze göreve geldiğimizden bu yana büyük hizmetler kazandırdık. Kazandırmaya da devam ediyoruz.

Köyümüzün sorunlarını kalıcı olmak suretiyle çözmek noktasında büyük çaba sarf ediyoruz. Başta elektrik, yol ve su konusunda aşılmayı bekleyen sorunları bir bir çözdük. Son olarak önemli sorunların başında gördüğümüz bağlantı yolumuzu da yaparak halkımızın daha refah daha huzurlu kullanabileceği araç ve yaya yolumuzu da hizmete açtık.

Yeni açtığımız yolun iş makineleri ile açılması esnasında tabiki elde olmayarak taşları veya toprakları kemer köprümüzün giriş ve çıkışlarını kapattı.

Şu anda bu yolun yapılmasıyla beraber bu köprü veya bu köprüye giden patika dediğimiz yol,tamamen kapanmış durumda.Patika yolun bizim için kıymeti yok.Çünkü bizim amacımız zaten patika yoldan kurtulmaktı.Ancak bu köy için tarihi olan bu kemer köprünün bir an önce açılması lazım.Hem kullanım hem görselliğinin korunması adına bu çok önemli.Tabiki bu konu bizi ilgilendiren bir durum değil.Köprünün kurtarılması yönünde ben Karayollarına gerekli bilgiyi verdim.Onlar da zaten gelip gördüler.Hala da bir sonuç çıkmadı bekliyoruz” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?