ZAMAN YAKLAŞTI, HADİ USTA SIRA SENDE

ZAMAN YAKLAŞTI, HADİ USTA SIRA SENDE

Bu şehrin yollarına çıktığımda ‘bugün ne olacak ne olacak da benim sinirlerim bozulacak’ düşüncesindeyim. Biraz paranoyak bir durum ama burası Giresun işte.
Her yazdığımın her yaptığımın sağlanmasını mutlak yaparım. İşin özünde kırıp dökmek düşüncelerde asla olmadım.
Evet, futbol kötü yönetiliyor diyebilirsiniz. Çok telefon alıyorum. Yolda sokakta kahvelerde bunlar konuşulurken bazen hak verdiğim konular da oldu. Biz önce bunları konuşurken ve yazarken kendimizi sorgulamalıyız. Şu an itibarıyla biri çıkıp şu gereken özveride bulunuyor diyor mu? Bazıları şımarık çocuklar gibi fütursuzca akıl vermeler yaptı mı tabiî ki sinirleniyorum.
İdari sorumluluklar konuşulurken vicdani sorumluluklar hep fındıktan sonraya kalıyor. Bildiğini sanıp bilmeyenler, bir de bilip de bilmezlikten gelenler var. Onlara ne demeli?
Biz önce futbolculara bakalım. Gününde olmamalarını anlarım. Ne var ki bazı oyuncuların içleri boşalmış. Heyecan duyma yetilerini kaybetmişler.
Buna bir de ürkeklik, acemicilik, sorumluluktan kaçmayı eklerseniz, doğru hesapları tutturamazsınız. Sadece tribünleri kandırırsınız. Yeşil beyaz futbol takımında kim nerede nasıl oynuyor o armayı hak ediyor mu ona bakmalı.
O zaman kurguda bir terslik var. Bir yönetici kulağında müzik dinleyen takımın mağlubiyeti umurunda olmayan birini savunuyorsa, benim defalarca uyarmam rağmen hala onu nedir bu demiyorsa ne diyeyim ki?
Biz düzeltmeye uğraştığımız işleri pek sevmeyiz. Sivri işler oldu olası bizim dikkatimizi çeker. Yönetimde gurbet mi yoksa Giresun mu diye ha bire çekiştirilir. Bilesiniz bu işin artık şakası yoktur. Kim bu kulübe sahip çıkacaksa ona destek vermemiz gerekir.
Başkan ve yönetimi 7 yıldır eğrisi doğrusu ile bu kulübe bir şeyler kazandırmışlardır. Çok sevdiğim bir arkadaşım ‘abi sende bazen isyan ediyorsun’ derken, ben eleştiririm. Bunda sakınca yok ama ‘vurun bunlara’ derseler orada ‘durun’ derim.
İyimi kötümü doğrumu yanlış mı derseniz orada eleştirmek ama üslubuna göre olmalıdır. Diğer ne söylerseniz katılmıyorum. Konuşmak mı istiyorsunuz. Çıkın kongrede eteğinizdeki taşları dökün. İnanın bazı sayfalar dolduran kişilerin kongreye gelmesini çok istiyorum.
Bakalım orada da aynı şeyleri kişilerin yüzüne karşı söyleyebilecekler mi? Çok merak ediyorum. Tabi ki onların da söyleyecekleri birkaç cümle olacaktır. Esen kalın.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?