16 okul tamam sırada 66 okul var

16 okul tamam sırada 66 okul var

Giresun Özel İdaresi okullarda doğalgaz için düğmeye bastı.16 okulun doğalgaza kavuşması için ciddi adımlar atan Özel İdare ,işi sıkı tutuyor.

Giresun’da okullar Doğalgaz ile buluşuyor. Giresun’un hemen hemen her konusunda aktif rol oynayan ve son yıllarda yaptığı çalışmalar ile adından sıkça söz ettiren İl Özel İdaresi, güzel bir icraata daha imzasını koydu.

İl Özel İdaresi, son yıllarda yapmış olduğu çalışmalarla Giresun Merkez ilçede 50 okul ve Pansiyonun Doğalgaz dönüşümünü tamamladı. Giresun’un ilçelerinde ise tüm okullarda doğalgaz dönüşümü son sürat devam ediyor. Giresun İl Özel İdaresi 2023 yılı içinde Bulancak, Piraziz, Keşap, Tirebolu, Görele ve Dereli ilçelerinde toplamda 16 okulun ve pansiyonun doğalgaz dönüşümü gerçekleştirdi

İl Özel İdaresinin yaptığı bu önemli çalışma ile gerek okullarda eğitim ve öğretim gören öğrenciler gerekse öğretmenler kış soğuklarının bastırdığı bu günlerde sıcak bir ortama kavuşmuş oldu. Çalışmaların ise son sürat devam ettiği verilen bilgiler arasında. 2024 yılı içerisinde de Giresun’un muhtelif ilçelerinde toplamda 35 adet okulun ve pansiyonun doğalgaz dönüşümünün planlandığı ifade edildi. Ödeneklerin tamamı Milli Eğitim bütçesinden karşılanmak üzere, Giresun İl Özel İdaresi il genelinde 66 okul ve pansiyonun doğalgaz dönüşümünü gerçekleştirmiş oldu.

Haber: Hakan Çelebi

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?