A.B.D. & PETROL ÜRETEN MÜSLÜMAN ÜLKELER

  A.B.D. & PETROL ÜRETEN MÜSLÜMAN ÜLKELER

 

A.B.D. de Başkan, Senato, Pentagon ve CİA ayrı ayrı karar alır başkana alternatifleri ile sunulur. Çoğu zaman Pentagon karar alır ve uygular. Günümüzde Başkan TURUMP örnektir, Pentagonun Suriye’de uygulandığı gibi YPG silah verilmiş bundan TURUMP un haberi sonra oluyor ve önüne konulan belgeyi imzalıyor, düzen böyle devam ediyor. Yaklaşık bundan 11 yıl önce petrol rezervi olan 7 ülkedeki iktidarı değiştirmeye karar verdiler ve uygulamaya koydular.

Bu ülkeler şunlar IRAK, SURİYE, LİBYA, SOMALİ, SUDAN, İRAN ve YEMEN bu karar 2001 Eylül kararlarından sonra alınmıştı. Bu ülkelerde gerçekleşen ve gerçekleşmeyenlerin devamını bugünkü başkan TURUMP hiçbir gerekçe göstermeden terörist ilan ettiği 7 Müslüman ülke bunun içeriği geride kalan ülkelerinde zaman içerisinde aynı akıbetle karşılaşacaklarıdır.

General Wesley CLARK A.B.D. önemli isimlerinden, bir konferans esnasında şöyle serzenişte bulunur. Ortadoğu ile ilgili tek gerçek şudur. Eğer o bölgede bir petrol tabakası olmasa o bölge, Afrika da bulunan ülkeler gibi ilgi alanının dışında kalırdı. Afrika yı hiçbir Ülke tehdit etmiyor nedeni Petrolleri yoktur yapacakları eylemde kullandıkları silah ve teçhizatın masraflarını alma şansları yoktur. Petrol bölgelerine müdahalenin tek nedeni o bölgelerde bulunan Petrolü silah ile değişmek ve ürettikleri silahları satıp Ekonomilerini döndürmektir.

Petrol üretici ülkeler elde ettikleri gelirin bir kısmını A.B.D. ve A.B. ülkelerinin tahvillerine ve bankalarına yatırmak mecburiyetindeler. İkinci neden ise bu ülkelerin politikasının dışına çıkmaları kesinlikle yasaktır. Yukarda bahse konu 7 ülke bu ülkelerin istemi dışında ne yaptıklarını incelememiz lazımdır. Irak lideri Saddam o yıllarda petrol satışını Dolarla değil takas ve Euro ile yapacağım dedi, A.B.D. kısa bir süre sonra (2003) yılında IRAK devletini işgal etti.

TRUMP 7 Müslüman ülkeye yasak getirmesi 280 milyon Müslüman ülkeyi terörist ilan etmiş oluyor. Bu ülkelerin halkının A.B.D. halkına ne tür zarar verdiği konusunda açıklayıcı bilgide sunulmuyor. Bu karar sert bir muhalefet ve yargı ile karşılaşsa da TRUMP henüz gelecekte bu ülkelerle ile ne gibi kararlar alacağı henüz bilinmiyor.

Petrol üreten ülkeler oldukça ve A.B.D. silah ürettiği sürece ekonomilerinin geleceği için savaşlar devam edecektir. Hiç merak ettiniz mi DEAŞ çevresi kuşatılmış vaziyette ama nedense silah mühimmatı hiç bitmiyor sürekli savaşa devam ediyorlar. Bu silahları ve mühimmatını nerden temin ediyorlar. İnanın bence İSRAİL ve A.B.D temin ediyor savaş bitince üretim durur, duran üretim işsizlik ve ekonomik sıkıntı demektir. Demek ki ülkeleri hem savaştırıyorlar hem de her ikisine de silah satıyorlar. Yıllarca P.K.K ya yardım edip TÜRKİYE ekonomik olarak zayıf düşürdükleri gibi örnekler çoğaltıla bilir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?