AĞLAYAN İL 26

AĞLAYAN İL 26

Canım Giresunlular bugün size “Ağlayan il 26” yazmaktan çok gurur duyuyorum.

Şu Giresun’um gibi başka bir il kesin dünyada yoktur. Ağlamaktan zevk alan varsa biri söylesin. Ya arkadaş üstündeki pantolon gitmiş sen hala gülüyorsun. İşin gitmiş, aşın gitmiş, evin gitmiş, barkın gitmiş sen hala gülüyorsun. Bense hıçkıra, hıçkıra ağlıyorum. Senin dünya şeyinde bunun sırrını bana da söyleyin de bende güleyim. Ya siz çok akıllısınız ya da benim aklım hiç çalışmıyor, herkes benden akıllı.

Sebep çokta en sonuncusunu anlatayım öbürlerini çok yazdım. Ben yazıyorum oylar artıyor.

Şimdi bu ile bir nebze olsun faydası olan bir üniversitemiz kaldı oda yakında Trabzon’a veya Ordu’ya giderse hiç şaşmayın. Eğer Aygün hocam gelmezse tekrar bakın kesin üniversite diye bir şey kalmayacak. Gelecek hocamızdan başka 50 tane rektör olacak. Kimi Ordu’ya gitsin der kimi Trabzon’a der kimi Erzurum’a gitsin der bazıları da puslu havada yapacağını yapar. Üniversitenin yollarını bile satmazlarsa ne derseniz deyin bir kısmı da camiyi satar. Tam binalık yerler fakülteler, tam devre mülk lük satan ve alan olur ve elimizde üniversite diye bir şey kalmaz.

Arkadaş bütün bunlar yaşanırken ben ağlarken sizler nasıl gülersiniz?  Olur, mu böyle şey?  Gelin hep bir olalım üniversitemizi talan edeceklere fırsat vermeyelim daha da büyütmek için Aygün hocamın yanında safımızı alalım, bir kere olsun ilimizin menfaati için bir araya gelmeliyiz ne olur yapalım şu işi ama yok yensin içilsin diyorsanız onu da siz bilin beni daha ağlatmayın.

Bir bakmışsınız üniversitenin yerinde 20 katlı binalar yükseliyor. Buna hiç şaşmayın o zaman sizde ağlamayın. Fiskobirlik öyle gitti, SEKA öyle gitti,  Liman öyle gitti, Sunta, SEKA öyle gitti her şey öyle gitti, Rus pazarı da öyle gitti. Sen gülmekten bayıldın hep,  ama bense hep ağladım, hâlâ da ağlıyorum ama gülenlere de rabbim soracaktır. Bu adaletsizliklerde sesleri çıkmayan basınımızda STK’larda odalarda suçludur. Şimdi yakında başkanlık seçimi var kesin oylarımızla üniversitemizi yok edecekler şayet iş başına gelirse yüzde 80’ler olacaktır. Yani yorum da ey Giresunlum senin okuyan kimsen yok muş hiç profesörün yokmuş kala kala Erzurumlu bir arkadaşa kaldık.  Ha diyeceksiniz ki Aygün Hanım nereli? O tüm Türkiye Cumhuriyetleri vatandaşı. O başka. Keşke başkaları da onun yarısı kadar karizmatik olsa da öpsem başıma koysam.

Ey Giresunlu hep ben ağladım artık birazda siz ağlayın yoksa Giresun elden gidecek yine de hepinizi seviyor diyor Mevlam bu ili ağlatmasın güldürsün diyorum. Başka bir yazımda buluşmak umuduyla hoşça kalın.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?