AKP İL BAŞKANI

AKP İL BAŞKANI

AKP Giresun İl Başkanı Avukat Aytekin Şenlikoğlu, Cumartesi günü Devlet Başkanı Sayın Tayyip Erdoğan Tarafından Giresun Belediye Başkan adayı olarak açıklandı.
10’u aşkın çok değerli aday adayları içinde Sayın Şenlikoğlu tercih edildi.
AKP bir hafta önce, Giresun’da müracaat etmiş aday adaylarının parti gözünde konumunu belirlemek maksadına yönelik; temayül yoklaması yapmıştı. Bu yoklamanın neticesi belli olmadı. Oldu ise kamuoyu bilmedi. Ankara’da bir iki kişi dışında neticeyi merak eden bile olmadı.
Diyeceksiniz ki bu yoklamadan Sayın Şenlikoğlu’nun; birinci çıkma ihtimali var.
Ama öyle veya böyle üst yöneticilere kendisini kabul ettirmiş, aday olarak ilan edilmiş…
Sayın Şenlikoğlu sayısız seneler Giresun AKP İl ve İlçe yönetimlerinde çeşitli görevler almış bir partili oluyor. Seveni olması çok normal.
Bazı AKP’liler bu isme olumsuz bakıyor. Kerim Aksu karşısında şans tanımıyor. Onların görüşü…
Şenlikoğlu hakkında bir başka açıdan değerlendirme yapmak yerinde olur.
İlimizin Doğu Karadeniz Bölgesinde bulunan illere nazaran, yeteri kadar hak ve hukuku savunulamıyor. Mesela fındık. Kasım ayında fındık fiyatı belirlenir, mahsul alımlarına mı geçilirmiş… Bu mahsulü devlet alacakmış ta; bir gecikme varsa; müsebbibi kim. Devlet mi, yoksa mahalli politikacılar mı?
Veya Sisdağı başta olmak üzere, Bektaş, Çaldağı, Kümbet gibi vatandaşın ortak kullandığı yaylalarda, 2017 ve 2018 de yapılan evlerin bir kısmı çatır çatır yıkılıyorsa, göz yuman, görmemezlikten ve duymazlıktan gelen kim?
Derler ki, hakkında kanun maddesi var. Giresun basını yazdı. Hatırlattı.Bu kanun sadece Giresun vatandaşlarını mı ilgilendiriyor. Kaçak yapılaşmayla zan altında kalan yayla evleri; Trabzon, Ordu ve Rize yaylalarında AKP’li siyasilerin koruması altında.
Bu zamana kadar Sisdağı’nda 60, Çaldağı’nda 20, Kümbet civarında 25’e yakın yayla evi yıkıldı.
Sayın başkan adayı avukattır. Bu yıkım işi iller arasında adaletsiz uygulanıyor. Bir il önüne geleni yıkarken, diğer il seyrediyor. Bu olay Sisdağı’nda oluyor. Ama Giresun AKP il yönetimi susuyor. Kanun diyor, hukuk diyor. Bu yönetimin başında da bir kanun adamı oturuyor.
Halkını devletine karşı savunmamış veya savunma lüzumu görmemiş bir adayın, Giresun’a Belediye Başkanı olunca, yani eline yetki alınca, belediyede hangi derdine çare olabileceği düşünülmez mi…
Giresun’un bahtsız kaderi değişmeyecek, talihi açılmayacak, şans yüzüne gülmeyecek ise, şu seçilmiş, bu seçilmiş çok ta önemli değil.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?