AKP’de Karan’ın Adaylığı da Tartışılıyor

AKP’de Karan’ın Adaylığı da Tartışılıyor

 

AK Parti’nin Giresun Büyükşehir Belediye Başkan adayının kim olacağı belirsizliğini korurken,Halk Bank Yönetim Kurulu Üyesi Yunus Karan’ın da bu görev için ismi geçmeye başladı.Giresun’da yüzlerce kişiye yardım etmesiyle tanınan ve doğduğu topraklara karşı oldukça vefalı bir tavır içinde olduğu gözlenen Karan’ın,yakın dostlarının bu konudaki taleplerinden haberinin olduğu ve ancak şu an bir karar vermediği öne sürülüyor

NE YAPAR?

Karan’ın dünyayı tanıyan bir idareci olduğunu belirten bazı Giresunlular ise”Ankara’yı ve dünyayı bilmeyen kişileri göreve getirince ilimiz gelişmiyor.İdareci biraz dünyayı tanıyacak.Sayın Karan bu açıdan ilimiz için son derece etkili olur.Yanına iyi bir meclis oluşturulursa Giresun önemli hizmetler alabilir.Ayrıca şehirde kimseyle polemik yaşamamış biri.Kendine kim alo derse ilgi ve alaka görüyor.Şayet AK Parti’nin niyeti sayın Karan’ı aday yapmak ise ilimiz için olumlu bir gelişme olabilir”diye konuştular.

İŞTE KARAN’IN ÖZGEÇMİŞİ

“1940 yılında Giresun’da doğdu. 1964 yılında İstanbul İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi Maliye – Muhasebe Bölümü’nden mezun oldu. Meslek hayatına 1965 yılında T.C. Ziraat Bankası A.Ş.`de başlayan Karan, 1996 yılına kadar T.C. Ziraat Bankası A.Ş.’nin çeşitli şubelerinde Şube Müdürlüğü, 1996 – 1999 yılları arasında İhlas Finans Kurumu Fatih Şube Müdürlüğü görevlerinde bulundu. 2002 – 2012 Mayıs tarihleri arasında Ziraat Leasing Finansal Kiralama A.Ş.’de Yönetim Kurulu Üyesi, 14.05.2012-31.03.2014 tarihleri arası Halk Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.’de Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapan Karan, 01.04.2014 tarihinden itibaren T. Halk Bankası A.Ş.`de Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır. Aynı zamanda Halk Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi`dir.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?