AMATÖRDEN NEDEN PROFESYONEL FUTBOLCU YETİŞMİYOR

AMATÖRDEN NEDEN PROFESYONEL FUTBOLCU YETİŞMİYOR

Eskiden Giresunspora futbolcular amatörden gidermiş şimdi ise amatörün bir önemi yok, yıllardır amatörümüzden yetişip iyi yerlere gelmiş tek oyuncu Gökdeniz Karadeniz belki 1-2 kişi daha vardır. Yıllardır bununla övündük ama artık kendimizi sorgulama zamanı.

1- Lobisizlik: Giresunlu profesyonel ligler de çalışan teknik adam olmadığı için amatöre sahip çıkan da olmuyor keza olsa bile amatöre sahip çıkarmıydı orası da muamma.

2- Amatördeki futbolcuları güvenilmiyor: Ben ne futbolcularla karşı karşıya futbol oynadım bu çocuk buraları değil daha üst ligleri hak ediyor diyorum seneye amatörümüzün de bir alt liginde oynuyor.

3- Amatörde bile profesyonelce yaşamıyoruz: Bunu Trabzon amatörü çok iyi yapıyor futbolcusunu evinden alıp evine götürüyor onlara sahip çıkıyor bir yerlere gelmesi için uğraşıyorlar. Bizde ise iyi oynarsan iyisin kötü oynarsan bir hiçsin.

4- Bal ligi: Bal ligi vitrin diyoruz kaç senedir Giresun bal liginde oynayıp profesyonel olan yine yok bu scout ekibi Giresuna gelmiyor demek ki.

Artık kendini sorgulama zamanı Giresun hak edenin hak ettiği yerlere getirme zamanı Giresun. Her takımda 1 tane Trabzonlu var Giresunda yok ise bu ayıp da senindir Giresun. Biz futbol kenti değiliz kimseyi kandırmayalım !

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?