“AYAĞIMIZI YORGANIMIZA GÖRE UZATACAĞIZ”

“AYAĞIMIZI YORGANIMIZA GÖRE UZATACAĞIZ”

Giresunspor Başkan Yardımcısı Nahid Yamak, Giresunspor yönetimi olarak görevde bulundukları zaman içerisinde bütçelerine göre kadro oluşturma politikası izlediklerini, aynı politikanın yeni sezon için de uygulanacağını kaydetti. Yamak,”Giresunspor’un gelecek sezon için bütçesi artmış olabilir. Ancak yine de eski transfer politikalarımızdan taviz vermeyeceğiz. Tavan miktarımızı biraz artırdık, ama yine ayağımızı yorganımıza göre uzatacağız” dedi.                             Giresunspor Başkan Yardımcısı Nahid Yamak,”Giresunspor’un gelecek sezon için bütçesi artmış olabilir. Ancak yine de eski transfer politikalarımızdan taviz vermeyeceğiz. Tavan miktarımızı biraz artırdık, ama yine ayağımızı yorganımıza göre uzatacağız” dedi.

Yamak, yaptığı açıklamada, kamuoyunda yeni kadronun nasıl şekilleneceği hususunda merakın oluştuğuna işaret etti.

Giresunspor yönetimi olarak görevde bulundukları zaman içerisinde bütçelerine göre kadro oluşturma politikası izlediklerini vurgulayan Yamak, aynı politikanın yeni sezon için de uygulanacağını kaydetti.

YAMAK,”BİR İKİ HAFTA İÇERİSİNDE HAREKETLİLİK BAŞLAR”

Önceliklerinin 19 ya da 26 Haziran tarihlerinde yapılacak olağan genel kurul olduğuna dikkat çeken Yamak,”Genel kurul öncesi pek fazla hareketlilik olmayacaktır. Belki iç transferde bir şeyler yaşanabilir. Kongreden sonra ise ciddi bir hareketlilik yaşanacaktır” diye konuştu.

YAMAK,”AYAĞIMIZI YORGANIMIZA GÖRE UZATACAĞIZ”          

Yamak, gelecek sezon için güçlü kadro kurmak istediklerini söyledi.

Yeni sezonda 12 milyon liralık bütçe hedefinde olduklarını aktaran Yamak, şöyle konuştu:

“Geçen sezonki bütçemiz 8 milyon liraydı. Önümüzdeki sezon için 4 milyon liralık artış öngörüyoruz. Bu da transferde biraz daha yüksek maliyetli oyuncular alabileceğimiz anlamına geliyor”

Transfer politikasında bütçelerine göre hareket edeceklerini ve Giresunspor’u aşırı borçlandırma adına pahalı oyuncu alımından kaçınacaklarını söyleyen Yamak,”Amacımız iyi ve güçlü bir takım yapmak. Her konuda geçen senenin bir tık üzerine çıkacağız. Özellikle transfer yaparken maliyetleri göz önünde bulunduracağız. Şuan için piyasa çok yüksek. Piyasayı yükselten takımların transferlerini büyük oranda bitirmesi gerekiyor” ifadelerini kullandı.

Sezonun yeni bitmesi nedeniyle oyuncu pazarının çok yüksek olduğunu, bu nedenle rakamların aşağıya inmesini beklediklerini dile getiren Yamak,”Bu rakamlara oyuncu almamız imkansız. O nedenle beklemeye başladık. Zaten daha zamanımız var. Aceleci olmaya gerek yok. Önümüzdeki haftalarda piyasa daha iyi ortamda olacaktı”” dedi.

YAMAK,”LİSTEDE ÇOK İSİM VAR. AMA BİZ EN BÜTÇEMİZE UYGUN EN İYİ İSİMLERİ ARIYORUZ”

Yamak,”Giresunspor’un bütçesi belli. Biz hem kesemize uygun, hem de bu arma için sonuna kadar mücadele edecek isimleri hedefliyoruz. Geçmişte böyle yaptık. Ne kadar doğru transferlere de imza attığımızı herkes gördü. Gelecek sezonda da aynı politikayla oyuncuları kadromuza katacağız. Listemiz yavaş yavaş şekilleniyor. Yine birçok oyuncu Giresunspor’da oynamak için can atıyor. Bu yönde mesajlar alıyoruz” diye konuştu.

Teknik direktör arayışlarına da başladıklarını kaydeden Yamak,”Açıkçası teknik direktör konusunda her gün gerek başkanımızı gerek yönetim kurulumuzdaki arkadaşlarımızı arayarak isim öneriyorlar. Listede çok isim var. Önemli olan bizi başarıya taşıyacak, bünyemize uygun bir isim olması” ifadelerini kullandı.

YAMAK,”GİRESUN HALKINA LAYIK BİR TAKIM OLACAK”

Giresun halkından sabır isteyen Yamak, şunları aktardı:

“Giresun halkının sabırsızlığını biliyoruz. Beklentilerinin de farkındayız. Taraftarlarımız merak etmesin. Onları heyecanlandıracak bir takım kuracağız. Bu zamana kadar nasıl transfer politikası izlediysek bu sene de onu izleyeceğiz”

Yamak son olarak Giresunspor Kulüp Başkanı Mustafa Temel Bozbağ’ın yeni yapacağı listede de olacağını sözlerine ekledi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?