BAHÇELİ’YE OY ATANLAR HAİN Mİ?

BAHÇELİ’YE OY ATANLAR HAİN Mİ?

 

Sayın Devlet Bahçeli 7 Şubat 2017 günü MHP gurup toplantısın da çok hararetli bir konuşma yaptı.

Konu son anayasa değişikliğine ilişkin referandumla ilgili olunca bu konuşması her kesimde hayli ilgiyle izlendi.Toplum onun “evet” çizgisinde olmasına karşın,gene de neler söyleyeceğini merak ediyordu.

Bahçeli CHP, HDP, FETÖ, PKK, DHKP-C, ÖDP, EMEP, Türkiye Komünist Partisi, Aydınlıkçılar, Cumhuriyetten geçinen fesat yuvaları, demir parmaklıklara tutunan ve kendilerine milliyetçi diyen dar ve güdük bir ağız MHP’ ye bindiriyor ve “Hayır” oyu kullanacağız’ diyor.Nihayetinde de bu örgütlerle aynı oyu kullanan bir kısım MHP lileri de “hain “olarak nitelendiriyor.

Yukarıda isimleri yazılı HDP, FETÖ, PKK, DHKP-C, gibi parti ve örgütlerin hain olduklarını sağır sultan da duydu.Onlar ha evet demiş, ha hayır demiş kimin umurunda?

CHP, ÖDP,EMEP,VATAN PARTİSİ ve Komünist Partisi devletin müsaadesi,savcılıkların kontrolünde legal olarak kurulmuş birer siyasi kuruluşlardır.CHP Atatürk’ün kurduğu,94 yıldır memleketin hizmetinde,bazen muhalefet,bazen iktidar olmuş,ülkeye çok partili demokrasiyi getirmiş bir partidir.Sadece “hayır” oyu kullanacaklar diye toptan bütün partililere”hain” diyebilir miyiz? Veya ÖDP, EMEP, Aydınlıkçılar, Komünist Partililer sırf sosyalist ve komünist oldukları için “hain” olarak nitelenebilirler mi?

O vakit o partilerde yer alanlar sırf Milliyetçi ve ülkücü olanlara,dindar ve muhafazakarlara,liberallere hiç duraksamadan “hain” demezler mi?

Nisan 2017 de yapılacak referandumda anayasaya 18 değişik madde eklenecek.Bu maddelerin hiç konuşulmaya değmez kısımları olduğu gibi,ülke yönetimini ilgilendiren ve üzerinde hayatiyet ihtiva eden maddeleri de vardır.Kimi bu maddeleri içeriğine rağmen benimser “evet” der,kimi bir kısmının ülke için tehlikeli olduğunu görür ve “hayır” der.Her iki görüş kanunların koruması altında oya dönüşecektir.

Başbuğun ölümünden sonra MHP’nin başına geçen Sayın Devlet Bahçeli tabandaki seçmeninden ve halkımızın bir kanadından oy alarak yüzde 18,8,14,16,13,11 gibi rakamları bulan oylar almış,bir dönem de iktidarın en güçlü ortağı olmuştur.

Bu gün 7 Haziran seçimlerinde yaptığı,tamamı kendi hatası olan çıkmazlarından dolayı terk edilmiştir.Başında bulunduğu partisinin son seçimlerde oy kullanan seçmenlerinin % 93 ü muhalefete düşmüştür.Kendisi ile yolları ayırma aşamasına gelmiştir.İlk kurultayda defteri dürülecek,öylece kendilerine “güle güle sana,yolun açık olsun” denilecektir.Gerçekleri bizzat kendileri ve emrindeki kulları çok iyi biliyorlar.Hukuk tabiri ile artık “yok” hükmündedirler.

Salı günkü MHP gurubunda “kendilerine milliyetçi diyen dar ve güdük bir gurup” diye ortaya sürdüğü kitle kim acaba? Yani bu gün herkesin tanıdığı, Sayın Meral Akşener, Koray Aydın, Ümit Özdağlar, Sinan Oğan ve onlara inanan,güvenen ülkücülerden mi bahsediyor.Bitmiş ve AKP ye kapı kulu olmuş bir MHP yi ayağa kaldıracak,tekrar iktidara getirecek,AKP nin payandası olmaktan kurtarıp eski kimliğine kavuşturacak; büyük bir milliyetçi ve vatansever gurubu mu hedef almış görünüyor.Partiyi Doğu Perinçek’e karşı Tayyip Erdoğan’cı olmayı kabul eden idari kadrodan kurtarmak isteyenler mi “hain” olarak ilan ediyor?

Evet. Sayın Bahçeli yıllarca MHP ye oy vermiş,kendi hataları yüzünden Kürtçü HDP’nin bile altında kalmış; MHP yi bu basiretsiz yönetimden kurtarmak için ayağa kalkmış,sırf kendilerine muhalif,sırf ülkenin geleceğini düşünerek “hayır” oyu kullanacak ülkücü ve milliyetçilere” hain”demektedir.

O cenahtaki seçmenler MHP’nin başında bulunan Bahçeli’ye tereddütsüz oy kullanmışlardır.Bu gün ise”hain” olmuşlardır.

Demek ki her seçimde Sayın Bahçeli “hain”lerden oy alıyormuş.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?