Başkan Aksu, Taşbaşında Vatandaşlarla İftar Yaptı

Başkan Aksu, Taşbaşında Vatandaşlarla İftar Yaptı

Giresun Belediyesi Ramazan ayı dolayısıyla Taşbaşı Sosyal Tesisleri’nde iftar yemeği vermeye devam ediyor.

Belediye Başkanı Kerim Aksu, Başkan Yardımcısı Murat Ersoy, Meclis Üyeleri Erdinç Hıdımoğlu ve Zafer Göngör’ler beraber iftar programına katılarak, vatandaşların iftar sevincine ortak oldu. İftar yemeği almak için sıraya giren vatandaşlarla tek tek selamlaşan Başkan Aksu, daha sonra yemek tezgahının başına geçerek vatandaşlara yemek dağıttı.

Birlik ve beraberliğin, paylaşmanın ve dostluğun perçinleştiği bir ayda olduklarını belirten Başkan Aksu burada bir konuşma yaptı.

Başkan Aksu konuşmasında şunları söyledi; “Her yıl olduğu gibi bu yılda vatandaşlarımıza iftar yemeği vermeye devam ediyoruz. Önceki yıllarda olduğu gibi bu yılda çadır uygulamasını kaldırdık. Sosyal tesisimizde ve Taşbaşı Parkı’nda yaptığımız iftar programı ile vatandaşlarımız sağlıklı ve doğal ortamda yemeklerini rahatlıkla yiyebiliyorlar. Lavaboların ve tuvaletlerin olduğu, yemekten sonra çayını, kahvesini içebilecekleri temiz ve nezih ortamda vatandaşlarımıza en iyi ve kaliteli hizmeti sunmaya çalışıyoruz.”

Günde yaklaşık 1600 vatandaşımıza iftar yemeği verildiği bilgisini veren Başkan Aksu, sözlerine şöyle devam etti; “İftar yemeğimize katkı sağlayan iş adamlarımıza ve tüm dostlarımıza teşekkür ediyoruz. Hepsinin hayrı inşallah kabul olur. Çoğunluğunu üniversite öğrencilerinin oluşturduğu, yaşlısından gencine, her yaşta insanların buraya geldiğini görüyor, birlik ve beraberliğin en üst seviyede olmasından büyük mutluluk duyuyoruz.”

Ara verilen eğlence programlarının da devam edeceğini söyleyen Aksu, “Ramazan ayı dolayısıyla Atatürk Meydanı’nda düzenlediğimiz eğlence programlarımıza geçtiğimiz hafta düşen askeri helikopter ve bu hafta Dereli ilçemizden bir şehidimizin olması nedeniyle ara vermiştik. Bu programlarımıza da Pazartesi gününden itibaren devam etmeyi planlıyoruz. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar, ailelerine sabırlar diliyorum ”dedi.

Başkan Aksu yaptığı konuşmanın ardından sosyal tesiste ve parkta iftarı bekleyen vatandaşların yanına giderek, hayırlı iftarlar dileyip sohbet etti. Vatandaşlarla fotoğraf da çektiren Aksu, üniversite öğrencisi iki arkadaşın masasına misafir olup, onlarla birlikte iftarını yaptı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?