Mal Pazarı Camisi Yıkılıyor

Mal Pazarı Camisi Yıkılıyor

Eski cami yıkılıp yerine yenisi yapılacak. Proje tartışması yüzünden 2 yıl kaybedilirken, Müftü Oral yetki yazısını imzalayarak Ali Bahat’ı görevlendirdi.

Halk arasında Mal Pazarı Camisi olarak bilinen Müftüoğlu Camisi’nin yeni projesi ile ilgili tartışmalar son şeklini aldı ve Mühendis Ali Bahat’ın hazırladığı proje ile yeni caminin yapımına başlanmasına karar verildi.

Giresun İl Müftüsü ve Diyanet  Vakfı Şube Başkanı Muhittin Oral, proje ile yetki yazısını imzalayarak yeni caminin yapımı için düğmeye basarken, böylelikle 2 yıllık bekleyiş de son bulmuş oldu

Oral’a teşekkür eden vatandaşlar ise; “İki yıldır bu karar bekleniyordu.İnsanlar yer darlığı yüzünden yollarda namaz kılıyordu.Sayın Müftümüz Oral,sayın Bahat gibi tecrübeli bir mühendise yetki vererek caminin geleceğini kurtarmıştır.Tek parti iktidarlarında dahi gruplar oluyor.Bir proje tercihi için 2 yıl beklenir mi?.Halk hizmet bekliyor.Sayın Oral risk alarak çok büyük bir idareci olduğunu göstermiştir.Böyle bir Müftü’nün bizim ilde olması bir şanstır. Sayın Bahat 1000’e yakın cami projesi yaptı.Trabzon’da 50’ye yakın caminin projesini sayın Bahat’a yaptırdılar.Trabzonlular sayın Bahat’a sahip çıkıyor ama bizim ilde sayın Bahat’ın projesi 2 yıl bekletiliyor.İtiraz eden grup şu ana kadar bir köy camisi olsun yapmış mı?.Pratisyen ile ordinaryus bir olur mu?.Bu ilde oluyor.Mimar veya mühendislik eğitimi almayanlar dahi cami projesi yaptırmaya kalkıyor.Eğitim ve diplomaya itibar eden yok gibi. Herkes, her şeyi işin uzmanlarından daha iyi biliyor. Bu mantıkla bu il ilerler mi? Müftülüğü zora sokmak ne kadar doğru? Devlet, bir Müftülük ekibi kurmuş ama kimse rahat bırakmıyor” diye konuştular.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?