Bektaşoğlu,  “Hayır” Çağrısı Yaptı

Bektaşoğlu,  “Hayır” Çağrısı Yaptı

CHP Milletvekili Bektaşoğlu, referandumu değerlendirdi.

ptı

CHP Milletvekili Bülent Bektaşoğlu, Evet demek için tek bir nedenimiz olmayan Anayasa tasarısına ‘Hayır’ deme nedenlerimiz her geçen gün biraz daha artıyor.

Bunlardan sonuncusu, Türk bayrağının yanına, bir bez parçasının asılmasıdır.

Kandil’de ve topraklarındaki 20’ye yakın kampta çocuklarımızın katilleri, eli kanlı hainlerin barınmasına göz yuman, Türkiye Cumhuriyeti düşmanı, PKK hamisi, bir aşiret lideri olan, emperyalizmin kuklası olmaktan başka özelliği olmayan Barzani denilen kişi, devlet başkanı gibi karşılanmış, saraylarda, köşklerde şatafatlı şekilde ağırlanıp uğurlanmıştır.

Saygın Devlet adamı Merhum Bülent Ecevit’in ‘onbaşımla dahi görüşemezsin’ dediği Barzani’ye, itibar kazandırılmıştır.

“PEŞMERGE-PKK-PYD’NİN KÜRT DEVLETİ KURMA MÜCADELESİ MEŞRULAŞTIRILIYOR”

Dünyanın hiçbir ülkesinde böylesine saygın bir devlet adamı muamelesi görmeyen ve bölgesel yönetim adı altında kurulan yönetim yapısı hiçbir ülke tarafından tanınmayan Barzani’ye gösterilen bu ilgi, O’nun her fırsatta dile getirdiği topraklarımızın ve doğu ve güneydoğudaki kentlerimizi de içine alan ‘Kürdistan devleti’ kurma hayaline destek vermek anlamı taşımıştır.

Bu törenlerle Büyük Ortadoğu Projesinin ana unsuru olan;  PKK, PYD, Peşmergenin ortaklaşa yürüttükleri Suriye, Kuzey Irak ve Türkiye’nin bir bölümünü de içine alan Kürdistan mücadelesinin resmen tanınması, meşrulaştırılmasıdır.

Eş başkan, Barzani’yle, Başkan olursa, Anayasa tasarısında kendisine verilecek özerk yönetimler kurma yetkisinin adeta provasını yapmıştır.

“BAYRAĞIMIZA YAPILAN BU SAYGISIZLIĞI UNUTMAYACAĞIZ”

Bir Türk vatandaşı, bir Karadenizli, Atatürk’le birlikte Cumhuriyeti kuranların yanında yeralan Osman Ağa’nın kenti Giresun’un temsilcisi olarak bu görüntü içime sinmedi.

Sayın Başbakan “bir bayrak hikayesi tutturdular gidiyorlar” diyor. Evet doğru, bizim hikayemiz bayrağımızla başladı.  Bayrağımızla var olduk. Bağımsızlığımızın, özgürlüğümüzün, ülkemizin, cumhuriyetimizin simgesi bayrağımızdır. Rengini şehitlerimizin kanından alan,  uğruna can verdiğimiz, şairin dediği gibi “kız kardeşimizin gelinliği, şehidimizin son örtüsü” olan bayrağımızı indirtmeyeceğiz, O’na yapılan bu saygısızlığı unutmayacağız.

İnşallah 16 Nisan’da, Sayın Binali Yıldırım ve Sayın Devlet Bahçeli’yi Barzani’nin bayrağının gölgesinde bırakarak, Hayır’larımızla Türk bayrağını koruyup, kurtaracağız.

Özellikle AKP’ye, MHP’ye veya diğer partilere oy ve gönül vermiş vatanını seven, ülkemizin bölünmez bütünlüğünden yana olan bütün yurttaşlarımızın da  bu görüntüden sonra aynı şeyi düşüneceğine inanıyorum. “

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?