BİR NESİL KAYBOLMADAN HAREKETE GEÇMEK GEREK

BİR NESİL KAYBOLMADAN HAREKETE GEÇMEK GEREK

“Bir nesil kaybolmadan harekete geçmek gerekir”
Bu cümleyi sosyal medyada okudum.
Yeni nesil manevi bir yozlaşma yaşıyor. Edep ve ahlaktan, maneviyattan, adaletten uzak yetişiyor. Hâlbuki bizim için en önemli değerlerdir ahlak, maneviyat ve adalet.
Bugün özgüven adı altında saygısızca davranışlar sergileyen nesiller yetişiyor. Patavatsızlığı özgüven zannediyorlar. Ne kadar konuşulması gerektiğini, nerede konuşulması ve nerede susulması gerektiğini bilmiyorlar.
Bir insan yetiştirmek dünyadaki en zor zanaattır. Anne babalar ise bu zanaatı yapmaya çalışan ustalardır. Görevleri zor bir görevdir, bu konudaki sorumlulukları yadsınamaz derecede önemlidir.
Anne babalar, gelecek nesilleri yetiştirecek olan insanları yetiştiriyorlar. Bunun için çocuklarının manevi eğitimine öyle önem vermeliler ki bir nesil kaybolmasın.
Anne babalar şunu çok iyi bilmeliler ki sorumlulukları çocuklarının sadece maddi ihtiyaçlarını karşılamaları ve akademik eğitimlerine çokça önem vermeleri değildir. Bunların yanı sıra çocuğun manevi eğitimine de önem vermek elzem bir sorumluluktur.
Biz ahlaklı, erdemli, manevi değerlerini bilen nesiller yetiştirmenin üzerinde ne kadar önemle durursak bir nesil kaybolmadan harekete geçmiş oluruz. Aksi halde manevi yozlaşmaya boyun eğmiş, adaletten, edepten ve ahlaktan uzak, her türlü kötülüğe bir kılıf bulmaya çalışan nesillerin yetişmesine sebep oluruz.
Çocuklar, ailenin vitrinidir. Vitrini güzel bir şekilde donatmaya çalışmalıyız. Biz elimizden geleni yapıp, gerisini Allah’a emanet etmeliyiz. Allah, kendisine emanet edileni muhakkak korur.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?