Bu kulübe kimler sahip çıkmıyor ona bakın

Bu kulübe kimler sahip çıkmıyor ona bakın

Gündemde Giresunspor ve kongre var. Biraz geriye çekilip havayı dışarıdan teneffüs etmek istiyorum. Geçmiş yıllarda alışkan olmadığımız bir sessizlik hâkim. Endişeye gerek yok. Benim sorunum seçim değil. Sorunum bu kulübün nereye ve nasıl bir süreç içinde olacağıdır.
Kimse şu kulüp bu halde deyip kafasını yormasın. Alınan başarısız sonuçlar bu süreci ortaya getirdi. Olağanüstü kongre kararı alınarak şimdilik kimler bu takıma sahip çıkacak kimler aday olacak merak ediyorum. Bakalım bu kulübün yükünü çekecek bir başkan çıkacak mı?
Ben de şimdi diyorum ki ben borçlarını öderim deyip de aday olanları çok yaşadım. Hele bazıları daha cüzi parayı verip hemen kulübe temlik koyuyorsa böyle bir zihniyetin nelere fayda vereceğini siz tahmin edin.
Ben hep yazdım ve söyledim. Mustafa Başkan bu kulübe çok değer verdi. Çok yoruldu. Çok hırpalandı. Çok yıprandı. Bunları hiç hak etmedi. Nerden nereye derken evinin yolunu unuttu. Kulübün başarılı olması için elinden gelenleri yaptı. Bazı sıkıntıları aşamamış olabilir. Lakin bu ligde nasıl bir döngü içinde olunuyor ki ‘Dur’ diyemiyorsun.
Kulüp Başkanlığı süresince hastalıklar, maddi sıkıntılar, futbolcu alım satımlarında sakatlıklar ve taraftarlar arasındaki birlik ve beraberlikte işin içine girince nasıl yönetildiğine siz karar verin. İnsanları yıpratmakla onları bu kadar sıkıntıya sokmakla kimsenin eline bir şeyler geçmiyor. Ben bazen O’nunla konuştuğumda ‘çok yoruldum abi yeter’ diyor ama O’na bırakma diyorum. Karar kendisinin.
Giresunspor batan geminin malları olmuşken, bir anda kendini Giresun Limanı’nda buldu. Çok uğraşıldı yönetici, başkan bulma adına yapılanlar. Yormayın kendinizi. Yolcu gemiyi terk etti deriz işin içinden çıkarız. Sonunda keşkelere sığınırsak kimse bana şu daha iyi olacak demesin…
Birileri hep bekliyor. İzahatı nedir O da bilinmiyor. Açık kapı gördüler. Keşke kapılar hep açık olsa da dışardan gazel okuyanları bir dinlesek devamlı anlatıyorlar. Neyi anlatırsanız anlatın beni inandıramazsınız. Bu kulübe kimler sahip çıkmıyor onu araştırın. Kimler maçlarına gelmiyor onu araştırın. Kimler tribüne oynuyor onu bakın. Ondan sonra da varın eleştirebildiğiniz kadar eleştirin.
Esen kalın.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?