Bülent Bektaşoğlu’ndan OHAL tepkisi: ”Sivil darbe”

Bülent Bektaşoğlu’ndan OHAL tepkisi: ”Sivil darbe”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kritik MGK ve Bakanlar Kurulu toplantısının ardından açıkladığı “Türkiye’de 3 ay süreyle olağanüstü hal ilanı”na ilk tepki CHP Giresun Milletvekili’nden geldi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Giresun Milletvekili Bülent Bektaşoğlu, OHAL uygulaması demokratik hak ve özgürlüklerin, hukukun yaşamın daraltılmasıdır. Cuntaya karşı bombalar altında direnen TBMM’ye, siyasi partilere, demokrasi isteyen, bunun için tankların ve silahların önüne çıkan bu uğurda şehitler veren halkımıza saygısızlıktır. “Bu Meclis’e vefasızlıktır, nankörlüktür, sivil darbedir” dedi.

“OHAL PARLEMENTER SİSTEMİ ASKIYA ALMA GİRİŞİMİDİR”

Halkın bize verdiği temsil yetkisini ve parlamenter sistemi  ortadan kaldırmaya, ülkeyi kararnamelerle yönetmeye  yönelik bu uygulamayı doğru bulmuyoruz.

Hükümet, terörle ve paralel yapıyla mücadele başta olmak üzere kendisine her türlü desteği verdiğimiz bir dönemde OHAL’e neden ihtiyaç duymuştur.

Yoksa OHAL’le başkanlık sistemine alt yapı mı oluşturulacaktır?

Türkiye’nin bir gurup darbe yanlısı silahlı caninin saldırısıyla bozulan düzenini onarmaya ve normalleşmeye, barışa, huzura ihtiyacı varken ve ilk defa siyasi partilerin, halkın, ülkede yaşayan herkesin demokrasi noktasında uzlaşıp birleştiği anda olağanüstü hal yönetiminin tercih edilmesini anlamak mümkün değildir.

Halkımızın meydanlarda demokrasi milli iradeye saygı nöbeti tutarken olağanüstü hal ilan edenleri halkımız unutmayacaktır.

“HALKIMIZI TAKSİM DEMOKRASİ MİTİNGİNE BEKLİYORUZ”

Tüm bu süreci halkımızla birlikte aşmak istiyoruz.

Bu nedenle Cumhuriyet’e, demokrasiye ve ülkemize sahip çıkmak, cuntalara karşı tepki göstermek için Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu ile birlikte Pazar günü saat 18.00’de İstanbul’da Taksim’de olacağız.

Bütün Giresunlu hemşerilerimi, görüşü düşüncesi partisi ne olursa olsun bayraklarıyla birlikte düzenleyeceğimiz Demokrasi Mitingine bekliyoruz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?