Çakırmelikoğlu neler anlattı?

Çakırmelikoğlu neler anlattı?

Tur Firmaları İle Görüşmeler Yapıldı

Giresun TSO üyesi otel ve acenteler, TÜYAP Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşen EMITT 2018 Turizm ve Seyahat Fuarı’na katıldı. Giresun TSO organizasyonuyla katılan turizm işletmecileri; yurt içi ve yurt dışından fuara katılan tur operatörleri, acenteler ve otellerle ikili iş görüşmeleri yaptı, iş bağlantıları kurma fırsatı buldu.

Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu yaptığı açıklamada; “Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü, GİRTAB, DOKA gibi kuruluşlarımızın da yoğun katkılarıyla EMITT fuarına hazırlık yaptık ve bugünkü tarihi birlikteliği ve tarihi organizasyonu gerçekleştirdik. Geçen yıl Tur firmaları ile yapılan görüşmelerde ilimiz turizmi adına bizleri fazlasıyla umutlandırmıştı. Aradan geçen bir yıla baktığımızda görüşmelerimizin meyvelerini almaya başladığımızı gördükçe inancımız artıyor. Üyelerimizin de katılımı ile Giresun’un tanıtılması adına katkılarımızı ortaya koyduk. Çeşitli stantları ziyaret ederek sektör ile ilgili bölgesel gelişmeler konusunda fikir alış verişinde bulunduk. Üyelerimiz fuarda işletmeleri ile ilgili birebir temaslarda bulunarak iş bağlantıları yapma fırsatı yakaladılar. Jolly, tatilce.com, anı tur gibi turizm firmalarının ilgisinde olmamız ilimiz adına çok güzel” dedi.

Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Fikret Günaydın yaptığı açıklamada “Giresun coğrafi güzellikleri itibariyle aynı zamanda  bir turizm kenti, fuarda Dünyanın önde gelen turizm fuarından biri olunca fuara katılmamız kaçınılmaz oluyor. Fuar sayesinde hem üyelerimiz firmalarını, turizm severlere ve firmalara tanıtıyor hem de Türkiye’nin birçok şehrinin ve dünyanın pek çok ülkesinin, kültürel ve tarihsel yapısını yakından tanıma fırsatı buluyor. Bizlerde şehrimizin tüm güzelliklerini tanıtma fırsatı bulduk. Bu tanıtımların zamanla artan turist sayısı olarak, kazanımlarını fazlasıyla alacağımızın kanaatindeyim.” dedi

KATKILARINDAN DOLAYI TEŞEKKÜR ETTİ

Çakırmelikoğlu; Anı Tur, Jolly Tur, Tatil.com, Tatil Budur, Gezinomi, Coral Travel tur firmaları yetkilileri ile görüşerek ilimizin turizm hedefleri ve çalışmaları hakkında görüş alışverişinde bulundu  ve Giresun turizmine verdikleri katkılardan dolayı teşekkür belgesi ve Giresun hatırası hediyeler takdim etti.

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?