Çakırmelikoğlu’na önemli görev

Çakırmelikoğlu’na önemli görev

Çakırmelikoğlu’na önemli görev

 

 

Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu, TOBB Tahkim Kurulu’na seçildi.

Üyelerin katılımı ile ilk toplantısını Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nde gerçekleştiren Tahkim Kurulu Divan Başkanlığına Metin Kalkavan seçildi.

TOBB Tahkim Divanı, İMEAK Deniz Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Metin Kalkavan, Gaziantep Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Adil Sani Konukoğlu, Bilkent Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Zühtü Aytaç, Başkent Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Ünal, Galatasaray Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi ve TOBB temsilcisi olarak İstanbul Tahkim Merkezi Yönetim Kurulu Başkanlığını yürüten Prof. Dr. Ziya Akıncı, Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu, Trabzon Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Şükrü Güngör Köleoğlu, Mersin Deniz Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Cihat Lokmanoğlu, Kayseri Sanayi Odası Meclis Başkanı Nureddin Okandan ve Adıyaman Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Uslu olmak üzere 10 üyeden oluşuyor.

TOBB Tahkim Kurulu, firmalar arasında çıkan iktisadi,ticari veya sınai nitelikteki anlaşmazlıkların hakem marifetiyle çözümünü sağlamak üzere oluşturulmuş yasal bir kuruldur.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Mobil Sürüme Geç