ÇAKIROĞLU BASIN KÜRSÜSÜ PROGRAMINDA NET KONUŞTU: “…..GİRESUN ÜNİVERSİTESİ BİZİ YOK SAYIYOR…”

ÇAKIROĞLU BASIN KÜRSÜSÜ PROGRAMINDA NET KONUŞTU: “…..GİRESUN ÜNİVERSİTESİ BİZİ YOK SAYIYOR…”

Kanal 28 TV’de Erol Ayarla Basın Kürsüsü programına katılan Giresun İl Genel Meclis Üyesi Çetin Çakıroğlu ,Giresun il genel meclisinin 2016 yılı çalışmaları hakkında bilgiler verdi ve halkımıza hizmet etmeye devam edeceğiz dedi.

AK Parti Giresun İl genel Meclis Üyesi Çakıroğlu, Giresun Üniversitesi ile ilgili yaptığı değerlendirmelerde ise çok ilginç bilgiler verdi. Çakıroğlu’nun açıklamasında; “…biz 22 aylık il genel meclis üyesiyiz 2yılı dolduruyoruz. İl Genel Meclisi olarak 22 aylık zaman zarfı içinde Giresun Üniversitesinin; Giresun İl Özel İdaresinden, İl Genel meclisinden, Valiliği bilmiyorum oraya bir şey diyemem, her hangi resmi anlamda en ufak diyelim şu konu hakkında tartışalım, konuşalım, projelendirelim, ar-ge çalışması yapalım veya şuna ihtiyacımız var veya şunu birlikte yapalım biz yapamıyoruz, siz yapın siz yapamıyorsanız biz yapalım anlamında hiçbir talebi bulunmadı.

Ticaret Sanayi Odasının yaptığı o açıklamalara SONUNA KADAR KATILIYORUZ TSO Deyip geçmeyelim. TSO Giresun’un can damarları, ana arterlerinden bir tanesidir, onları da hiçbir şeye dahil etmemişler, hiçbir talepte bulunmamışlardır. Giresun Üniversitesine bakınca; birde 3-4 gündür biliyorsunuz oradaki akademisyenin Güneydoğu ile bir bildiriye imza atmış olduğu ve çok büyük infial yarattı. Cumhurbaşkanı, Başbakan ve diğer yetkililerimizin o şekilde hassas davranmalarına rağmen onları hassas olunan konularda duyarlı olmalarına çağırmalarına rağmen, düşünebiliyor musunuz Giresun Üniversitesi Devletin bir kurumu, resmi bir kurum, kamu kurumu böyle bir bildirgeye dikkat etmeleri lazım. Katliam yapamazsınız Türkiye Cumhuriyeti şunu yapmıştır, bunu yapmıştır, bununla da gündeme gelmiş ve oradaki bir görevlinin böyle bir şeye imza atıp ta bu kadar tepkiden rektörün çıkıp ta “biz görevden aldık,” görevden aldın da kardeşim yine kurumun içinde, böyle bir kurum yani başıboş bir kurum, kimseyle hiçbir irtibatı bildiğim kadarıyla yok.

O zaman ben diyorum ki bu benimki şahsi bir görüş, meclis üyesiyim ama benimki şahsi bir görüş, bu kadar kişileri Giresunluyu, Giresun’daki kurumları, Giresun’daki hükümetin yetkilileri, Giresun’daki devletin yetkilileri, Giresun il genel meclis üyelerini ve bütün Kamu Kurumları yok sayıldığına göre yani bizlerde demek ki yanlışlık var. Biz o zaman hep birlikte sizlerde dahil Giresun’u teslim edelim bakalım biz özerkiz diye istediklerini yapsınlar böyle saçma bir şey olur mu? Bizimle hiçbir çalışmanın içinde bulunmadılar. Hiç bir talepleri yok, buna yönelik çalışmaları da yok. Biz Giresun’un 16 ilçesine hizmet ediyoruz. Düşünebiliyor musunuz yok sayılıyoruz.

Ne kadar vahim bir durum, Abesle iştigal, çok enteresan bir durum, yorumu izleyenlere bırakıyorum kimseyi hedef almak gibi bir çabam yok, il özel idaresine, il genel meclisine, nitekim TSO da açıklama yapıyor Giresun sanayicileri ve ticaretçilerine yok muamelesi yapılıyor. Kusura bakmayın EROL Bey hakkı yok çok yanlış, Giresun üniversitesinin başındakilerinin Giresun’la alakalı hiçbir düşüncesi yok…” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?