Çamolukluları, Sevindiren Proje

Çamolukluları, Sevindiren Proje

Çamoluk Suşehri yolunda genişletme çalışmaları başladı..

Çamoluk Kaymakamı Kemal KARAHAN yaptığı açıklamada; “ Çamoluk’u  Erzincan-Suşehri anayoluna bağlayan en kısa yol olan ve Sarpkaya-Yaylaçayı-Elibüyük Köyleri’nden geçen 9 km’lik grup yolunda yol genişletme çalışmaları başladı. İller Bankası’ndan ayrılan 500.000 TL ödenekle, Kaymakamlığımızca ihalesi yapılan bu çalışma ile birlikte; 9 km’lik yolun tamamında, 8 metre genişliğinde ve karayolu standartlarında bir yol ile kaliteli bir ulaşım hizmeti sunulacak. “ ifadelerini kullandı.

Ayrıca bu yolun genişletilmesnde desteklerini esirgemeyen Veysel Ekmen’ teşekkür eden KARAHAN;  “İller Bankası tarafından, bu yolun ilçemiz sınırları dışında kalan kısmı için ayrılan 250.000 TL ödenek de önümüzdeki günlerde kullanılarak Yaylaçayı köyü sınırlarındaki 2 km’lik yolda da genişletme ve asfaltlama çalışması yapılacak. Yaz mevsimiyle birlikte tamamlamayı planladığımız genişletmenin ardından asfaltlama çalışmalarına hız verilecek.

Bütün bu hizmetlerin ilçemize kazandırılmasında büyük emeği geçen Gümrük ve Ticaret eski bakanımız Sayın Nurettin Canikli ve İller Bankası Başkan Vekili sayın Veysel Ekmen’e, ilçemiz halkı adına teşekkür ederim.”dedi..

AKARÇEŞME; “ÇAMOLUK’UN

100 YILLIK HAYALİ GERÇEK OLUYOR”

Sarpkaya’da yapılan yol genişletmeleri için gazetemize açıklamalarda bulunan Çamoluk Belediye başkanı Savaş AKARÇEŞME;  “Şiran’dan gelip, Çamoluk içinden geçip, Sarpkaya’yı aşıp, Akıncılar ulaşan bu yol;  Karayolları ağına alınması adına en büyük adım atılmış oldu..Trabzon’dan gelip, Şiran üzerinden gelip Çamoluk içinden geçmesi ve Akıncılar’a ulaşıp Karadeniz’i Akdeniz’e bağlayan bir yol olması da çok önemli..Bu yolun en kısa zamanda açıldığında, Çamoluk’u da çıkmaz sokaktan kurtaracak.Aynı zamanda sadece Çamoluk’u değil, Karadeniz’i de Akdeniz’e bağlayacak.. Çamoluk’tan desteklerini esirgemeyen Ticaret eski bakanımız Sayın Nurettin Canikli ve Valimiz Sayın Hasan Karahan ile İller Bankası Başkan Vekili Sayın Veysel Ekmen’e,  Kaymamakımız Sayın Kemal Karahan’a teşekkür ederim..”dedi..

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?