CANİKLİ  AĞIR KONUŞTU

CANİKLİ  AĞIR KONUŞTU

Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli ve Giresun Valisi Hasan Karahan’ın katıldığı toplu bayramlaşma töreni Öğretmenevi’nde yapıldı.

Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli,teröre karşı her türlü tedbiri alacaklarını söyledi. Bayramı Giresun’da geçiren ve çok önemli mesajlar veren Canikli, “Teröre taviz yok” dedi.

Giresun’da bayramlaşma etkinliklerine katılan Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, ‘Terörle mücadelede hedefe ulaşana kadar devam edeceğiz. Saldıracağız, saldırıyoruz. Çünkü onlar bu toprakların işgalcisi. Bu toprakların işgalden kurtarılması için saldıracağız’ dedi.

Başbakan Yardımcısı Canikli, Öğretmenevi’nde, ardından da Ak Parti Giresun İl Başkanlığı’nda düzenlenen bayramlaşma programlarına katıldı.

Ak Parti İl Başkanlığı’nda açıklamalarda bulunan Canikli, Van’da yaşanan terör saldırısına değindi. Canikli, şunları dile getirdi: “İçeriden ve dışarıdan bu saldırılar devam edecek gibi gözüküyor. Bu ülkenin bekasını, birlikteliğini, istiklalini hedef alan bu saldırılar başarıya ulaşamayınca her geçen gün saldırılarının dozajını ve şiddetini artırıyorlar. Terör örgütü, eski Tarım Bakanımız, Diyarbakırlı Mehdi Eker’in ailesinin mezarlığına, çok ahlaksız ve hiç kimsenin düşünemeyeceği kadar alçak bir saldırı teşebbüsünde bulundu. Van il binamıza yönelik bir saldırı meydana geldi. Amaçlarına ulaşamayınca saldırıların hem şiddetini artıyorlar, hem de ahlaki boyutunu düşürüyorlar. Yani doğrudan sivilleri hedef alan, masum günahsız insanları hedef alan saldırılara yöneldiler. Bu aynı zamanda terör örgütünün artık iyice bocaladığını, tarumar olmaya başladığını gösterir ve bu topraklarda barınamayacağının işaretidir.”

Terörle mücadelenin kararlı bir şekildi yürütüleceğini ve hedefe ulaşana kadar da devam edeceğine işaret eden Canikli, şöyle devam etti:

‘Bu mücadelede artık hiç ‘ama’ kullanmayacağız. Artık, aması maması yok. Bütün terör örgütleri, bütün teröristler bu topraklardan çıkartılıncaya kadar, tehdit olmaktan çıkana kadar sonuna kadar bu mücadele devam edecek. Hiç bir şekilde tereddüt içerisinde değiliz ve ne yaptığımız biliyoruz. Sonuna kadar, durmadan ve hedefe ulaşana kadar devam edeceğiz. Saldıracağız, saldırıyoruz. Çünkü onlar bu toprakların işgalcisi. Bu toprakların işgalden kurtarılması için saldıracağız. Son bir ay içerisinde, 30 yıldan beri girilemeyen yerlere girildi ve hepsinde terör örgütleri darmadağın edildi, terör örgütlerinin varlığı oralardan kaldırıldı. Çukurca da bunlardan biri. Tendürek de bunlardan biri. Çünkü oraları karargah, bölgelerde vatandaşa baskı yapmak ve bölge üzerindeki ağırlıklarını sürdürmek için üs olarak kullanıyorlardı. Bu yerler, ‘girilmez’ denilen yerlerdi. Bugün girilemez denilen o yerde güvenlik güçlerimiz bayram namazı kıldı. Çekilen o fotoğraf gurur tablosudur. O fotoğraf kahramanlarımızın fotoğrafıdır, milletin kendisinin fotoğrafıdır.’

 

Başbakan Yardımcısı Canikli, terör örgütünün eskiden olduğu gibi dağa fazla adama götüremediğini ifade ederek, ‘Çok iyi mesafeler kat edildi, adımlar atıldı ve terör örgütü sıkıştırıldı. Terör örgütü eskiden olduğu gibi dağa adam götüremiyor. Yılda 4-5 bin kişiyi kandırabiliyordu ama en son 400’ün altına düştü bu sayı. Önümüzdeki günlerde inşallah terör örgütünün o bölgedeki baskısı kalktıkça, baskı azaldıkça artık vatandaş kendisini daha rahat hissedecek’ diye konuştu.

 

 

Suriye’den Türkiye’ye yönelik tehdidi ortadan kaldırmadan çıkmayacaklarını da dile getiren Canikli, ‘7 düvele karşı mücadelemiz devam ediyor. Suriye’deki terör örgütlerini ortadan kaldırmak, Türkiye’nin güvenliğini tehdit eden o unsurları ortadan kaldırmak için Suriye’deki harekatımız devam ediyor. İki noktadan giren birliklerimiz birleşti ve bu mücadele, Suriye’den Türkiye’ye yönelik tehdit tamamen ortadan kaldırılana kadar devam edecek. Hiç kimse bizden bu tehdit sıfırlanmadan oralardan çekilmemizi beklemesin. Sıfırlayacağız tehdidi. Güvenliği tesis etmemiz gerekiyor. Bu Türkiye Cumhuriyeti devletinin görevi’ şeklinde konuştu.

 

Canikli, Fetullahçı Terör Örgütü ve DAEŞ’e karşı da mücadelelerine taviz vermeksizin sürdüreceklerini de ifade etti. Canikli, ‘Devleti bütün bu terör örgütlerinden hepsinden temizleyene kadar da bu mücadelemiz devam edecek. Hiç kimse bunları korumaya çalışmasın. Hiç kimse, hiç bir siyasi parti, hiç bir organizasyon, hiç bir devlet bunları korumaya çalışmasın. Bizim mücadelemiz terör örgütleriyledir. Herkes hesabını kitabını ona göre yapsın. Bu sözümüz, içerideki bazılarına ve dışarıda da bazı devletleredir’ diyerek konuşmasını noktaladı.

Öğretmenevi bahçesinde, ilimizdeki kamu görevlileri ile vatandaşlar arasında ki toplu bayramlaşma törenine; Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, Vali Hasan Karahan, Giresun Milletvekilleri Bülent Yener Bektaşoğlu, Cemal Öztürk, önceki dönem Giresun Milletvekili Mehmet Geldi, Belediye Başkan Vekili Orhan Kurt, Jandarma Bölge ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Ender Saraç, Vali Yardımcıları Yüksel Çelik, Barış Demirtaş ve Cahit Karatepe, İl Jandarma Komutanı J. Albay A. İhsan Ersoy,  İl Emniyet Müdürü Uğur Öztürk, bazı belediye başkanları,  Ak Parti İl Başkanı Vekili Kenan Tatlı, siyasi parti temsilcileri, daire amirleri, il genel meclisi üyeleri, meslek ve basın kuruluşlarının temsilcileri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Başbakan Yardımcısı Canikli ve Vali Karahan öğretmenevindeki toplu bayramlaşma töreninin ardından polis evine giderek emniyet mensuplarıyla bayramlaştılar.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?