CHP’DE 8 ADAYLI ÖNSEÇİM KARARI

CHP’DE 8 ADAYLI ÖNSEÇİM KARARI

CHP Giresun Merkez ilçede önseçim kararı aldı.İl Başkanı Gökhan Şenyürek tüm aday adaylarına başarılar diledi

CHP Merkez ilçe Başkanı Murat Bektaş da demokrasinin önemine dikkat çekerek Genel merkezin kararını övdü.

Cumhuriyet Halk Partisi Giresun İl Başkanı Dr. Gökhan Şenyürek ve Merkez İlçe Başkanı Av. Murat Bektaş, ‘ın ortak açıklamasında şu ifadelere yer verildi

“İl ve ilçe kongrelerimizin ardından Büyük Kurultayımızda Genel Başkanlığa seçilen Sayın Özgür Özel’in liderliğinde hazırlandığımız, 31 Mart 2024 Yerel Seçimleri için Parti Meclisimizde alınan kararla birlikte Giresun Belediye Başkan adayımızın belirlenmesinde, ortaya koyduğumuz ilkenin de gereği olarak ön seçime, üyelerimize gideceğiz.

Önce 4 Eylül günü gerçekleştirdiğimiz Merkez ilçe kongremizde, ardından il kongremizde, belediye başkan adayımızın ön seçimle belirlenmesi ilkesini savunmuş, örgütümüze bunun sözünü vermiştik.

Ülkemiz demokrasisinin sarsılmaz teminatı olan partimiz, ön seçimle belirlenecek belediye başkan adayımızla birlikte, emanetimiz olan Giresun Belediyesini yeniden kazanacaktır.

Bu süreçte ortaya koydukları iradeleriyle partimize güç veren, her biri birbirinden kıymetli aday adaylarımız; Ayşegül Hotmanoğlu, Burak Tolga Bektaşoğlu, Ferhat Karademir, Fuat Köse, Hasan Akgün, İsmail Öveç, Umut Elmalı ve Mustafa Cem Akar’a teşekkür eder, başarılar dileriz.”

Haber: Mustafa Cici

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?