CHP’den İmza Kampanyası

CHP’den İmza Kampanyası

CHP’li Tığlı, Kemal Kılaçdaroğlu’nun Yenikapı Mitingi’nde sunduğu 12 maddelik bildiri için imza kampanyası başlattı.   CHP’nin ‘Yenikapı Bildirgesi’ne yoğun ilgi olduğunu söyleyen Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Giresun İl Başkanı Necati Tığlı, “Ülke genelinde olduğu gibi ilimizde de imzaya açtığımız Yenikapı Bildirgesi büyük ilgi gördü” dedi.

Başkan Tığlı, CHP lideri Kemal Kılaçdaroğlu’nun Yenikapı Mitingi’nde sunduğu 12 maddelik bildiri için Giresun’da gerçekleştirdikleri imza kampanyasına yönelik yaptığı değerlendirmede “Manifesto niteliğinde olan bu Bildirge Türkiye açısından büyük önem taşıyor” ifadelerini kullandı. Tığlı, CHP Giresun Kadın Kolları Başkanlığı tarafından Atatürk Meydanı’nda bir hafta süreyle imzaya açılan Bildirgeye ilişkin şunları söyledi: NE DARBE, NE DİKTA “Camiye, kışlaya, adliyeye siyaseti sokmayalım. Siyasette uzlaşma kültürünü geliştirelim ve siyasette ortak aklı egemen kılalım. Siyasette özeleştiriden kaçınmayalım ve geçmişi iyi analiz edelim, tarihin tekerrürünü önleyelim. Devlet işlerinde liyakati esas almalıyız. işi ehline vermeliyiz. Her şart ve koşulda demokrasiye sahip çıkmalıyız. Ne darbe ne dikta yaşasın tam demokrasi diyelim. Türkiye’yi darbe hukukundan arındıralım. Cumhuriyetimizin kurucu değerlerine sahip çıkalım ve derinleştirerek tahkim edelim. Parlamenter sistemimizi güçlendirelim, bugün milletvekillerinin soru önergelerine bile cevap verilmemektedir. Medyanın özgürlüğünü sonuna kadar savunalım. Yargının bağımsızlığını ve tarafsızlığını anayasal güvence altına alalım. Din ve vicdan özgürlüğünün güvencesi olan laikliği hep birlikte savunalım. Eğitim sistemini tek tipçi bir anlayıştan çıkarıp, aklın öngördüğü bilimsel esaslara dayandıralım. Çocuklarımız fikri hür, irfanı hür ve vicdanı hür yetişmeli, dünyayı sorgulamalı. Balyoz, Ergenekon, casusluk davalarında FETÖ örgütünün mağdur ettiği insanların itibarları iade edilmeli”

EMEĞİ GEÇENLERE TEŞEKKÜR

CHP İl Başkanı Necati Tığlı, bir hafta gibi kısa bir sürede üç bine yakın imza toplandığının altını çizerek de, kampanyayı yürüten İl Kadın Kolları’na, destek İlçe Kadın Kollarına ve partililere, imza atan vatandaşlara ve emeği geçen herkese teşekkür etti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?