ÇITLAKOĞLU: “YENİ PARTİYİ AK PARTİ DOĞURUYOR”

ÇITLAKOĞLU: “YENİ PARTİYİ AK PARTİ DOĞURUYOR”

Milli Görüş ideolojisinin temel taşlarından köşe yazarımız Ahmed Çıtlakoğlu,Davutoğlu ve Babacan’ın parti kurmasının temelinde parti içindeki değişimin gecikmesinin yattığını öne sürdü
Çıtlakoğlu ”Yeni oluşum müsebbipleri başta Sayın Erdoğan ve parti içinde yeni oluşuma fırsat verdirmeyen onun etrafındaki A Takımıdır!”dedi.
Çıtlakoğlu “Gerçi henüz zaman geçmiş değildir. Şayet Sayın Erdoğan, yeni parti kuruluşundan önce acilen parti tabanının beklediği A Takımında ve Hükümette, hatta Cumhurbaşkanlığı Danışman kadrosunda parti tabanını tatmin edecek bir değişime gidecek olursa, yeni parti kendine zemin bulamaz!”diyerek şöyle konuştu
Yeni Partiyi AK Parti Doğuruyor!..
Her yeni bir oluşum, eski bir oluşumun zaafıdır!
Yeniyi eskiler doğurur!
Ticaret ve sanayi sektöründe yeni firmaların ortaya çıkışı sebebi; eski firmaların pazarı tatmin edememe zaaflarıdır. Yeni firmalar, eski firmaların dolduramadığı (boş bıraktıkları) pazar payına sahip olmak için kurulurlar. Pazara önceden hâkim olan eski (marka olmuş) firmalar, yeni firmaların pazara girmesini engellemek yerine; “biz nerede hata yaptık” diye kedilerini hesaba çekerler.
Siyaset pazarı ticaret pazarına benzer… Sanayi pazarı da onun gibidir.
Yeni partiler, eski partilerin yapmadıkları, yapamadıkları, eksik ve yanlış yaptıkları boşlukları doldurmak için kurulurlar.
Yeni parti kuruluş hazırlıkları yaptığı söylenilen Abdullah Gül, Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu üçlüsünden Ahmet Davutoğlu yeni parti binasını kamuoyuna tanıtmış bulunuyor…

Yeni partinin ışıkları tünel çıkışında görülür hale geldi…
Kurulacak yeni parti, bugün itibariyle iktidarın değil muhalefetin alternatifidir.
Türkiye’de bugün itibariyle iktidar boşluğu yok, muhalefet boşluğu var.
Yeni parti şimdilik muhalefet boşluğunu dolduracaktır.
Partilerin kuruluşuna icazet veren ve devamına kararı verecek olan millettir.
Milletin teveccüh göstermediği bir parti, tabela partisi olmaya mahkûmdur.
Milletin teveccüh gösterdiği bir partiye engel olmak da millete karşı olmak demektir.
Millet teveccüh göstermedikten sonra bir değil isterse birden fazla parti kurulsun, ne fark eder ki!
Dolayısıyla yeni parti kuruluşunu engelleme faaliyetleri yeni oluşuma zarar vermez, aksine ona ilaç olur!
Kenan Evren’in MDP desteğinin ANAP ve lideri Turgut Özal’ı iktidar yaptığı unutulmamalı!..
Yıl 1983… 6 Kasım Genel Seçimleri…
Darbe lideri Kenan Evren, paşalardan kurulu MDP ve lideri Turgut Sunalp’ı millettin açıkça desteklemesini istiyordu… Milletin sandıkta verdiği cevap:
ANAP ve lideri Turgut Özal’a % 45 reyle tek başına iktidar!.. MDP’ye % 23 reyle üçüncülük!
Cumhurbaşkanı Sayın Erdoğan, 31 Mart ve 23 Haziran seçimlerinden sonra milletin kararına uygun hareket ederek şayet parti A Takımında ve Hükümette ciddi değişime giderek parti içinde yeni oluşuma gitmiş olsaydı, parti dışında yeni parti oluşuma gerek kalmazdı. Olsa da millet nezdinde karşılık bulamazdı.
Binaenaleyh yeni oluşum müsebbipleri başta Sayın Erdoğan ve parti içinde yeni oluşuma fırsat verdirmeyen onun etrafındaki A Takımıdır!
Gerçi henüz zaman geçmiş değildir. Şayet Sayın Erdoğan, yeni parti kuruluşundan önce acilen parti tabanının beklediği A Takımında ve Hükümette, hatta Cumhurbaşkanlığı Danışman kadrosunda parti tabanını tatmin edecek bir değişime gidecek olursa, yeni parti kendine zemin bulamaz!

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?