DİZDAR’DAN GENEL MERKEZE KURULTAY ÇAĞRISI

DİZDAR’DAN GENEL MERKEZE KURULTAY ÇAĞRISI

MHP yönetimi, genel merkezi uyardı.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Giresun İl Başkanı İbrahim DİZDAR, Kurultay istedi.

Dizdar”1 Kasım seçimlerinde 10 bin 658 oy kaybederek seçim mağlubiyeti yaşadık. Bunun neticesinde 1 milletvekilliğimizi kaybettik” dedi.

Başkan Dizdar, “47 yıllık şerefli bir maziye sahip olan Milliyetçi Hareket Partisi’nde İl Başkanı ve il yönetim kurulu üyeliği nasip olmuş kişiler olarak 7 Haziran 2015 genel seçimlerinde 48 bin 970 oy alarak 1 milletvekili çıkardığımız Giresun’da 1 Kasım seçimlerinde 10 bin 658 oy kaybederek seçim mağlubiyeti yaşadık. Bunun neticesinde 1 milletvekilliğimizi kaybettik.”   dedi.

“1 Kasım seçimlerinde milletvekili ve oy kaybı sadece Giresun’da olmamıştır. Türkiye genelinde de 2 milyon oy ve 40 milletvekili kaybedilmiştir. Bu sonuçlar il ve ilçe teşkilatlarımızın başarısızlığı olmayıp tüm Türkiye genelindeki illerimizde de benzeri sonuçlar alınmıştır” diyen Dizdar şunları kaydetti: “Seçimlerden sonra bazı il başkanlarının dahil olduğu üst kurul delegeleri olağanüstü kongre isteklerini belirterek Genel Merkezimize müracaat etmiş ancak genel merkezimiz tarafından bu isteğe karşılık imza veren il ve ilçe başkanları görevden alınarak teşkilatlar kapatılmıştır. Kongre isteyen delegelere teşkilatları kapatarak cevap vermek ülkücüleri yaralamaktan başka bir işe yaramamıştır. Genel Başkanımız ve Genel Merkez yöneticilerimizden beklenilen olağan üstü kongre kararı alarak MHP’nin tartışılır hale gelmesi ve mahkeme kapılarına düşen parti olmaktan kurtaracaktır. Olağan üstü kongre Ülkücü Hareketi bir biri ile yeniden kucaklaştıracaktır.

Birleştirici olmak Genel Merkezin görevidir. Fesihçi bir Genel Merkez ileride telafisi zor durumlarla karşı karşıya kalacaktır. Genel Başkanımızın Türkiye için istediği demokrasiyi partimizde de istiyoruz. Genel Başkanımızdan ülkücü iradeye inanarak ve güvenerek Milliyetçi Hareket Partisi’ni en kısa zamanda olağanüstü kongreye götürmesini arzuluyoruz.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?