DİZİLERDE YAKALADIĞIM 17 DİKKAT ÇEKEN AYRINTI

DİZİLERDE YAKALADIĞIM 17 DİKKAT ÇEKEN AYRINTI

Koç burcuyum ve  detaylarda boğuluyorum çoğu zaman… Elimde olsa burcumu hayatımı değiştirmek isterdim. Bazen olur ki bu burca sahip olanlar, hiç üstüne elzem olmayan konulara da kafa yorduğum olur.

Hal böyle olunca ya üzülen ben olurum, ya da bir şekilde kaybeden… Onun için takma diyorum kendime boş ver takma. Ama olmuyor ki bak yine detaylardayım, kurtulamıyorum. Diyeceğim şuydu; evde dün gece yemek yapmak için mutfağa gittim ve aklıma birden köşe yazısı yazmak geldi. Daha önceleri de  dediğim gibi haber koşturmasından köşe yazmaya, kitap okumaya zaman olmuyor ki!…

Ama bu kez geçmişe dönük ara ara notunu aldığım önemli bir konuyu sizlerle paylaşmak geldi içimden. Dizi film sahnelerinde yakaladığım 17 tane dikkat çeken ayrıntıyı bir bir not almıştım, onu sizlerle paylaşacağım.. Tv kanallarında elimden geldiğince branşımda olan haberlerin takibini yaparım. Yani açıkçası haber bültenlerinden aşka bir şey dikkatimi çekmez ama yine de hoşuma giden beni kendisine çeken bir bölüm yakalamışsam da affetmem izlerim. Sizler de benim gibi dikkatli bir izleyici olursanız adım kadar eminim ki bana hak vereceksiniz…

İşte sırasıyla o 17 ayrıntı:

1-Çay/kahve yaparlar/yaptırırlar fakat bir bardak bile içmezler, yarım bırakırlar…

2-Misafirlikte oturmaları bazen 1 dakika bile sürmez.

3-Karanlık  yer aydınlıktır ama yine de elektrik kullanırlar.

4-Ölürler ancak kirpikleri kımıldar.

5-Yemeğe büyük bir iştahla otururlar fakat iki lokma yemeden ‘doydum’ deyip (bazen de sudan  bahanelerle kızıp) masadan kalkarlar.

6-Ev yangını olur, evin sadece kapı ve pencere kenarları yanar.

7-Yere düşüp bayılanlar ani bir şekilde düşmez. Genelde sağ kolunun üzerine başını koyacak şekilde yavaşça yatar.(Oysa hakikatte siz onu hesaplayamadan düşersiniz.)

8-Karşılıklı iki kişi atışırken, biri diğerinden ayrılır kameranın önüne doğru yürür. Arkada kalan kişi kendisinden ayrılana bir şey diyecekken(arkadaki kişinin kendisine sesleneceği), önde gidenin içine doğmuşçasına daha kişi konuşmadan durur.

9-Genelde ev hanımı mutfak işi yapıyorsa ya pirinç ya mercimek ayıklar.

10-Namaz kılan kişi sureleri o kadar acele okur ki sanki tek dua ile secdeye gidip gelir.Son rekatta aynı şekilde tek dua ile selam verir.

11-Bir cinayet olmuştur, tv’yi açarlar, kanalda ilk haber o cinayettir, başka da haber yoktur.

12-Çorbalar genelde kase değil, porselen tabaklara konur.

13-Üzerine yorgan/battaniye örtülüp yatağa yatırılan çocuk gözünü yumduğu an derin uykuya dalar. Hem de saniyeler içinde.

14-Kişi sabit yada cep telefonu ile birini arar, daha telefon müziği birkaç saniye çalmadan konuşma başlar.

15-Uykudan uyanan ve kahvaltıya gelen çocuk yüzünü yıkamadan masaya oturur, kahvaltıya başlar.

16-Kahvehanede hemen yan masada oturan kişinin (onun duyacak olduğu şekilde) gıybeti yapıldığı halde) o kişi bu söylenenleri duymaz.

17-Kapıya vuran kişi genelde avucunun içi (elinin ayası) ile kapıya vurur.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?