Giresun Gündem
Emine Şenlikoğlu, Konferans Verdi
Sosyal Medyada Paylaş
12 Mayıs 2016
Okunma sayısı: 637

Emine Şenlikoğlu, Konferans Verdi

Hemşerimiz, Araştırmacı-Yazar Emine Şenlikoğlu ilimize geldi.

Türkiye Gençlik Vakfı Giresun İl Temsilciliği, Araştırmacı-Yazar Emine Şenlikoğlu’nun konuşmacı olarak katıldığı, bayanlara yönelik konferans düzenledi.

Nurettin Canikli Anadolu İmam Hatip Lisesi konferans salonundaki konferansa Giresunlu bayanlar yoğun ilgi gösterdi. Konferansta, selamla konuşması yapan İl Temsilcisi Muhammet Anıl Kaya,” Türkiye Gençlik Vakfı Giresun İl Temsilciliği olarak; çalışan, eş ve anne olan hanımlarımızın, milli ve manevi değerlerimize bağlı, bilgi ve özgüven sahibi, potansiyelinin farkında ve bunu açığa çıkarmayı başarabilen, tarih ve medeniyet şuuru kazanmış, hanımlık vasıflarının ve yaratılış gayesinin farkında, düşünebilen ve harekete geçebilen bir birey olmasını sağlayacak ve aile kurumunu sosyal, kültürel ve eğitsel bakımdan desteklemeye yönelik çalışmalarımızı, Kadın ve Aile Koordinatörlüğümüz öncülüğünde sürüdürüyoruz.’’dedi.

Şenlikoğlu konuşmasında, toplumun inşası için bayanlara büyük görevler düştüğünü belirterek; “Topluma faydalı olmaları için evlatlarımızı iyi yetiştirmeliyiz. Onlara kardeşlik, sevgi, saygı, barış ve birbirlerini sevme ruhunu aşılamalıyız. Evlatlarımızı dindar yetiştirirsek onlar bizim için birer sadaka-i cariye olurlar. Yani bizim için sevap üreten birer fabrika olurlar.” şeklinde konuştu.

 

Bir Yorum Bırak

Tüm Hakları Saklıdır © 2020 Giresun Gündem