EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ, SESSİZ ÇOĞUNLUĞUN SESİ OLDU

EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ, SESSİZ ÇOĞUNLUĞUN SESİ OLDU

Giresun Emniyet Müdür-lüğü afet sürecinden halkın sorunlarına hızır gibi yetişerek tam not aldı.
Fahri Aktaş’ın Giresun Emniyet Müdürlüğü’nde göreve başlamasıyla ,halkla ilişkiler konusunda zirveye çıkan Giresun İl Emniyet Müdürlüğü afet sırasında 24 saat aralıksız hizmet vererek taktir aldı..Yapılan açıklamada ,yapılan çalışmalar anlatılarak” Müdürlük olarak olayın ilk anından itibaren vatandaşlarımızın yaşanan bu üzücü olaydan en az etkilenmesi adına ilgili kurumlarla koordineli bir şekilde yürütülen çalışmalar ile vatandaşlarımızın her daim yanında bulunulmuştur.
Dereli İlçe Emniyet Müdürlüğümüzce yağışın başladığı ilk etapta İlçe merkezinde suyun 15-20 santimetre yükselmeye başladığının fark edilmesi üzerine su baskınının daha da artabileceği tahmin edilmiş, su seviyesinin yükseldiği yere ekiplerimiz yönlendirilerek İlçemize ulaşım kapatılmıştır. İlçe merkezimizde polis ekiplerimizce yapılan anonslar ile vatandaşlarımız güvenli bölgelere yönlendirilmiştir.
Yaşanan sel, heyelan ve su baskını felaketinde çok sayıda ev ve işyeri zarar görmüştür. Yaraları hızlı bir şekilde sarmak, afetin izlerini ortadan kaldırmak için Devletimizin tüm imkanları seferber edilmiş sel felaketinin ilk anlarından itibaren; İçişleri Bakanı Sayın Süleyman SOYLU, Çevre Şehircilik Bakanı Sn. Murat KURUM, Ulaştırma Bakanı Sn. Adil KARAİSMAİLOĞLU, Tarım ve Orman Bakanı Sn. Bekir PAKDEMİRLİ, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Sn. Fatih DÖNMEZ ilgili Bakanlık yetkilileriyle beraber ilimize gelerek çalışmaları bizzat yürütmüşlerdir”dedi.
Açıklamada şu noktalara dikkat çekildi: “İlimiz Dereli, Yağlıdere, Espiye ve Doğankent İlçelerinde yaşanan sel felaketi kapsamında 31.08.2020 günü Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN yapılan çalışmaları yerinde görmek ve gerekli incelemeleri yapmak üzere ilimize ziyarette bulunmuşlardır. 2664 personel ile gerekli güvenlik önlemlerinin alındığı ziyarette Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN Dereli ve Doğankent İlçemizde vatandaşlarımıza hitap etmişlerdir.
23.08.2020 gününden itibaren Emniyet Müdürlüğümüz tarafından;
1. (263) vatandaşa ulaşılıp ilaç su ve gıda dağıtılmıştır. (147) vatandaşın evine bizzat gidip yardım dağıtmıştır.
2. (24) dükkân sahibine eşya tahliyesinde yardım edilmiştir.
3. (2) ATM gerekli güvenlik tedbiri alınıp bankalarına teslim edilmiştir.
4. Dükkanlardan çıkan (4) kasa emniyete alınıp sahiplerine verilmiştir.
5. (25) hasarlı araca görgü tespit yapılmıştır.
6. (17) kayıp araca tutanak tanzim edilmiştir.
7. (11) eve eşya hasar tespiti için gidilmiştir.
8. (16) adet altın alyans sahibine tutanakla verilmiştir.
9. (7) evin tahliyesinde eşya taşınmıştır.
10. (223) vatandaşa 3000TL eşyası ve dükkânı zarar gören vatandaşlara dağıtılmıştır.
11. Yağma ve hırsızlık olaylarına ilişkin önleyici tedbirler alınmıştır.
12. Yıkımı gerçekleşen (11) bina çevresinde güvenlik tedbiri alınmıştır.
13. Ziraat Bankası için gece ve gündüz koruma tedbiri alınmıştır.
14. Birçok işyeri ve evin temizliğine yardım hizmetlerinde bulunmuştur.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?