ESPİYE’DE 4 İLÇE BAŞKANI,KARADERE’YE SESLENDİ

ESPİYE’DE 4 İLÇE BAŞKANI,KARADERE’YE SESLENDİ

Espiye’de muhalefet parti ilçe başkanları gündeme dair açıklamada bulundular. Espiye’de muhalefet parti ilçe başkanları basın açıklaması düzenlediler.

CHP Espiye ilçe binasında yapılan basın toplantısına CHP Espiye ilçe başkanı Eşref BUDUR, İyi Parti ilçe başkanı Adnan ŞAHAN, Saadet Partisi Espiye ilçe başkanı Ramazan ÇELEBİ ve Deva Partisi Espiye ilçe başkanı Sezai KAHVECİ katıldı.

Yapılan basın toplantısında 4 ilçe başkanı 16 yıldır Espiye Belediyesi tarafından söz verilen ve yapılmayan hizmetleri dile getirdiler.

Basın toplantısında ilk sözü alan Deva Partisi Espiye ilçe başkanı Sezai Kahveci aldı.

DEVA PARTİSİ ESPİYE İLÇE BAŞKANI SEZAİ KAHVECİ “ESPİYE HALKINA VERMİŞ OLDUĞU PROJELERİ YAPSIN”

Deva Partisi ilçe başkanı Sezai Kahveci,  Espiye ilçesinde 16 yıldır Adabük Mahallesinde imar yapısının düzeltilmediğini, cadde ve sokaklarda park sorununun giderilmediğini,  yeşil alanların oluşturulmadığını, kadınlara kapalı pazar yerinin yapılmadığını, alt ve üst yapının bitirilmediğini,  içme suyu sorununun hala çözülmediğini, Esentepe Parkı ve düğün salonunun yapılmadığını, Gelevera Deresi ıslah ve peyzaj projesinin yerine getirilmediğini,  Adabük Mahallesi’nde söz verilen Planlama ve imar uygulamasının yapılmadığını, Adabük Mahallesi BŪK mevkiinde sorunun çözülmediğini,  belediye başkanın Yayladan kaynak doğal içme suyu getireceğim sözünü hala yerine getirmediğini, söz verilen yeşil alanların yapılmadığını belirterek,16 yıldır yerine getirilmeyen sözlerin 2021 yılı içerisinde hangisi hayat geçirilecek. Belediye Başkanı tarafından Espiye halkına vermiş olduğu sözleri yerine getirilmesini istedi.

Saadet Partisi Espiye İlçe Başkanı Ramazan Çelebi: “YAŞANABİLİR BİR ESPİYE İSTİYORUZ”

Saadet Partisi Espiye İlçe Başkanı Ramazan Çelebi ise,

“Espiye’de vatandaşlarımız artık yaşanabilir bir Espiye istiyor. Vatandaşlarımız birçok problemin bitirildiği temiz, müreffeh, refah bir Espiye istiyor. Birçok problemin çözülmesi uzlaşmacı bir dil ile olur. Bizler sorun yaratan bir siyaset anlayışı değil, sorun çözen bir anlayış bekliyoruz’’ dedi.

Çelebi, Espiye Canikli Köprüsü ve Sanayi kavşağına ışıklandırma yapılmasını, Espiye –Yağlıdere arası dolmuş sorunlarının bir an önce giderilmesini, iki ilçe arasındaki vatandaşların uzun yıllar aynı ilçeye bağlı olduklarını, iki ilçe halkının kardeş olduklarını belirterek, seçim öncesi verilen sözlerin yerine getirilmesini istedi.

İYİ PARTİ ESPİYE İLÇE BAŞKANI ADNAN ŞAHAN  “DEĞİŞEN VE DÖNÜŞEN BİR ESPİYE İSTİYORUZ’’

İyi Parti Espiye ilçe başkanı Adnan Şahan konuşmasında şunlara yer verdi;

Espiye Belediye Başkanı Sayın Mustafa Karadere 6 buçuk yıldır görevde bulunuyorsunuz, seçimde Espiye halkına vermiş olduğunuz sözleri niçin yerine getirmiyorsunuz? Biz istiyoruz ki belediye başkanımız Karadere ilçe halkına seçim öncesi vermiş olduğu sözleri yerine getirsin.

Yağlıdere Belediye Başkanı Sayın Yaşar İbaş pandemi sürecinde ilçe halkına 2 kez bedava su, 2 kez de dolmuş ve öğrenci servislerine mazot vererek halkına destek olmuştur, aynı uygulamayı Espiye Belediyesinde yapmasını istiyoruz.

Espiye’de pandemi süresince işyerlerinin her hafta düzenli olarak dezenfekte edilmesini, cadde ve sokaklara dezenfektan standı kurulmasını istiyoruz. Espiye ilçesine yeni iş sahalarının açılmasını bekliyoruz. Espiye ilçesine fındık fabrikası ve Petrol Ofisi açmak isteyen iki tane vatandaşımıza neden izin verilmemiştir?  Fındık fabrikasına izin vermediğiniz için fabrika Tirebolu -Görele arasına yapıldı. Yazıktır, günahtır.

Keşap ve Bulancak doğalgaza kavuşurken Giresun’un ikinci ilçesi olan Espiye ilçesi hala doğalgaza neden kavuşmadı?  Espiye’de imar meselesi, imar izni şahsa göre mi yapılıyor?  Mahallelerimize söz verilen 5 tane çocuk parklarımız hala yapılmadı.

2013 yılında Baladın Düğün salonunun arkasında 750 metrekare arsa üzerine yapımına başlanan Belediye Hizmet binasının akıbeti ne oldu ? eski hastane binası neden boş duruyor?  Bunu anlamış değiliz. Belediye tarafından Özel İdare binası neden kredi çekilerek alındı, bu bina yerine Ulu Cami yanındaki miting alanı olarak kullanılan yer neden alınıp Espiye kazandırılma dı?

AKP’li belediye başkanımız Karadere, Espiye ilçe halkının istemiş olduğu hizmetleri ve söz verdiği vaatleri bu zamana kadar yerine getirmedi. 7 yıl önce döşenen su şebeke suyu borusunu söktüler, yeniden yaptılar, yapılan hizmetler zamanında plan dâhilinde yapılsaydı, ilçe halka bu kadar mağdur olmazdı. Bizler Muhalefet partileri başkanları olarak ilçemize yapılması gereken hizmetlerin takipçisi olacağız. Espiye Belediye Başkanı Mustafa Karadere ilçe halkına seçimden önce söz verip de yapmadığı hizmetlerin bir an önce yapmasını istiyoruz” dedi.

CHP Espiye İlçe başkanı Eşref Bodur: “SÖZ DEĞİL HİZMET BEKLİYORUZ”

CHP Espiye İlçe başkanı Eşref Bodur ise,16 yıldır Espiye’de görev yapan AKP’li Belediye başkanlarından son 7,5 yıldır görev yapan Sayın Karadere’nin ilçe halkına söz verdiği ve yapmadığı hizmetleri bir an önce yerine getirmesini istedi.

Sel felaketinde en çok etkilenen ilçenin Espiye olduğunu belirterek, 4 aydır düzenli bir çalışmanın yapılmadığını belirten Eşref Bodur,

Espiye erecek Grup yolunun hali perişan bir vaziyette duruyor. 4 aydır Grup yolunda gözle görülür bir çalışma yapılmadı. Espiye Belediyesi tarafından iki defa ihalesi alınan Ericek –Çakıl yayla yolunu Espiye belediyesi yapmadı. En sonunda ihaleyi ipdal ettirilerek yol kaderine terk edildi. Espiye –Ericek grup yolu 4 ay geçmesine rağmen hala çalışmaya başlamadı. Grup yolu tünel ve plan dahilinde bir an önce yapılmalıdır. Ericek-Çakıl-Karadoğa yaylasının yolu betonlanarak yapılması Turizm için çok önemlidir. Bu yaylaların da bir an önce turizme kazandırılması gerekir. Yayla yollarımız acilen yapılmalıdır.

İktidarın milletvekillerinin sözlerine güvenerek, İmar barışından faydalanmak için yayla evleri için paralar alındı. Yayla evleri için alınan yapı kayıt belgelerinin akıbeti ne oldu diye soruyoruz? Eğer verdiğiniz yapı kayıt belgeleri geçerliyse bir an önce kamuoyuna açıklama yapın. Avluca, Ericek ve Düdül ormanlarımız bir kısım vatandaşlara peşkeş çekiliyor, ormanlarımızda kıyım yapılıyor. Soğukpınar beldesinde maden için doğa yok ediliyor. Espiye ‘de yüz yüze eğitim yapılamıyor, köylerde yeteri kadar internet ve öğrencilerin bilgisayar veya laptop yok. Öğrenciler mağdur oluyorlar. Eğer bedava eğitim bir haksa interneti öğrencilerimize bedava verin.

Espiye ilçemiz hak ettiği hizmeti alabilmesi için biz millet ittifakının ilçe Parti başkanları olarak bu tür toplantılar yaparak, Espiye’deki gelişmeleri, yapılması gerekenleri ilçe halkımıza bilgilendirmeye devam edeceğiz. AKP’li Belediye başkanı Sayın Mustafa Karadere’yi ve il genel meclisi üyelerini ilçemize hizmet yapmaya davet ediyoruz” şeklinde konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?