“EYVALLAH”

“EYVALLAH”

Merhaba Sevgili Okurlar
Her ne kadar “SİYASET” beni aşar desem de inanmayın.
Çünkü bende kendime bu konuda inanmıyorum.
Her ne kadar Ordu ‘ lu Vekilimiz Cemal Enginyurt Hazine ve Maliye Bakanı Berat ALBAYRAK ‘ın Ordu da yapmış olduğu toplantıdaki konuşmasının çarpıtıldığını söyleyip tam gaz destek veriyor olsa da tartışılan sözlerin derinliği ortada.
Sayın Bakanımızdan ziyade ben bir aylık emekli maaşımı Vekil Cemal EnginYurt ‘a emanet vermeyi teklif ediyor ve bir ayı güllük gülistanlık nasıl geçireceğimin tablosunu istiyorum.
Maaşımı verirken aylık giderleri de ekinde olmak kaydıyla. Eğer bana üste para artırsın bir aylık maaşımı seve seve partisine hediye edeceğim.
Ülkemizin ekonomisine zarar veren ekonomistleri bir an önce tedbirler alınmalı ve yetiştirdikleri öğrencilerin önüne set çekilmeli.
Çekilmeli ki Tarım ve Orman Bakanımızın yaptığı açıklamaları can kulağı ile dinlemeli.
Tarımda dünya devleri arasına girerken ürettiğimiz tohumların yüzde elli ikisi dışarıdan ,
Hayvancılık sektöründe ithal edilen hayvanlar bir yana yemleri dahi ithal .Şu sıralar Rusya ‘dan süt ve süt ürünleri ithal edileceği söylentisi de cabası.
Gerçi Ruslar 1990 lı yıllardan sonra hayatımızın ortasına taht kurdukları için gelen süt ürünlerini sıkıntı olmaz diyorum. Ne de olsa komşumuz. Sınır kapısı da yakın .
Hal böyle iken ihraç eden bir ülke iken ithal eden ülke sıralamasında dünya sıralamasında başarılı sayılmalıyız.
Tıpkı kasım ayında “geleceğe nefes için fidan” kampanyasında Endonezya ‘nın elinde bulunan fidan dikme rekorunu kırdığımız gibi.
Saçmalıyorum galiba. Boyumu aşan konuların ucundan geçtim. Anam gündüz kuşağında renkli cinayetler, rengarenk ilişkiler varken siyaset benim neyime.
Kaç gündür uykularım kaçıyor. Arkadaş ekrana bir kadın çıkarıyorlar. Yıllardır evlilik hayatında kaç kişiyi yaşamının ortasına alıyor. Çocuk doğruyor. Asıl koca nüfus müdürlüğüne gidince çocuklardan bir haber oluyor.
Ah be kadınlar. Sen kendini sevmezsen seni kimse sevmez. Tepe tepe kullanırlar sonrada bir kenara fırlatırlar. Sonra bir gazetenin iç sayfa köşelerinde ya şiddete maruz kalırsın ya da cinayete kurban gidersin.
1980 li yıllarda tv . lerin siyah beyazdan renkliye geçiş dönemlerinde “dallas” dizisi vardı. Dizinin bir “Ceyar” birde “Suellin” i vardı. Evliler ama ikisi de başka başka hayatları yaşıyorlardı.
Şimdilerde ortalık dallas dizisinden de beter olmuş.
Ah be kadınlar madem evlisin kocanla kal. Kalamıyorsan korkmadan git boşan. Ondan sonra ne yaparsan yap. Özgür iraden. Erkekler için böyle durumlar suç teşkil etmiyorsa sende gidip bu suça ortak olup sonra paspas gibi dillerde dolaşma.
Neyse şuraya azıcık insanın içini ısıtan satırlar ilave etmeli.
Ben bir beni bilirim bir de yüreğimin içindeki seni..
Bir yanım eyvallah der
Bir yanım hele bir soluklan
Yorgun olan parmaklarım mı ?
Yorgun olan yüreğim mi ?
Üç aşağı beş yukarı aynıydı,
Galiba yürek yorgun…
Parmaklarıma söz geçirebildiğim kadar
Yüreğime söz geçirebilseydim şayet…
Gözlerime vuran ışıltını yüreğime zincirler
İkimizi aşk deryasından sürgüne müebbet
Ederdim…
Sonbaharın güzelliklerini gönlünüzce yaşayacağının güzel bir hafta sonu dilerim.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?