Gerçekleşen Bütçe: 106 Milyon

Gerçekleşen Bütçe: 106 Milyon

Yapılan oylama ile 2015 yılı Bütçe ve Plan Komisyonu raporu oy çokluğu ile kabul edildi.

Giresun Belediye Meclisi Mayıs ayı 2. Toplantısı yapıldı.

Başkan Kerim Aksu’nun açılış konuşmasıyla başlayan meclis toplantısında 2015 yılı için belediyenin gerçekleşen bütçesi görüşülerek oylandı. Bütçe ve Plan Komisyonu tarafından hazırlanan rapor meclis üyelerine okundu. Giresun Belediyesi’nin 2015 bütçesinin 106 milyon 667 bin Lira olarak gerçekleştiği açıklandı.

2015 yılı Bütçesi üzerine yapılan konuşmalar için açıklama yapan Başkan Kerim Aksu, Giresun Belediyesi’nin ekonomisi iyi olan örnek belediyelerden olduğuna dikkat çekerek, “Giresun Belediyesi’nin şu an İller Bankası’ndan onaylanmış 80 milyon Lirası bulunuyor. 2015 yılında 50 milyon Lira kredimiz vardı. Bunları kullanmadık. Belediyelerin durumu incelendiğinde Giresun Belediyesi’nin örnek bütçeye sahip olduğu görülecektir. Bütçenin % 30’undan fazlası yatırımlara gitmiştir. Biz yollarda düzenleme yaptığımızda üst bölüm görünüyor. Oysa yapılan düzenlemede içme suyu, yağmur suyu, kanalizasyon hatlarını da yeniliyoruz. Altyapıya daha fazla harcama yapılıyor. Bu raporda, denetimde emeği geçenlere teşekkür ediyorum “ şeklinde konuştu.

Yapılan oylama ile 2015 yılı Bütçe ve Plan Komisyonu raporu oy çokluğu ile kabul edildi. Belediye meclisi gündeminde bulunan İmar Komisyonu tarafından hazırlanan 14 maddeyi karara bağladı. Belediye Meclisi 2 Haziran 2016 Perşembe günü saat 14:00’ de toplanmak üzere sona erdi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?