GİKÜSAD’ın konukları CHP Milletvekili Adayları İnce ve Akgün’dü

GİKÜSAD’ın konukları CHP Milletvekili Adayları İnce ve Akgün’dü

2017 yılında kurulmasına rağmen Batlama Platformu ile el ele vererek yaptığı projeler ve çalışmalarla dikkat çeken Giresun Kültür & Sanat ve Turizm Derneği (GİKÜSAD) seçim sürecinde Milletvekili Adaylarını ağırlayarak ilimizin sorunlarını gündeme taşımaya devam ediyor.

Derneğin önceki akşamki konukları CHP Milletvekili Adayları Necati Tığlı, İbrahim Akgün, İl Başkanı Fikri Bilge ve parti yöneticileriydi. CHP heyetini GİKÜSAD Başkanı Murat Akyol, Batlama Platformu Başkanı ve Dernek Başkan Yardımcısı İbrahim İlyasoğlu ile yöneticiler karşıladı.

Dernek lokalindeki buluşmada derneğin çalışmaları ile ilgili bilgi veren İlyasoğlu, düzenledikleri Çaldağ Tuz Ekim Festivali doğrultusunda Çaldağ’ın 500 yıllık efsanelerini konu alan ve gün ışığına çıkaracak bir kitap hazırlığı içinde olduklarını anlattı. Amaçlarının Çaldağ ve yöresini her yönüyle turizme kazandırmak olduğunu ve buradan hareketle ilk etapta festival alanına bir Deniz Feneri yaptıklarını söyledi. İlyasoğlu, dernek olarak her partiye ve adaya eşit mesafede olduklarını vurgulayarak,  Giresun’un ve Batlama Havzası’nın aciliyet bekleyen sorunlarını aktardı.

Toplantıda bir konuşma yapan CHP Milletvekili Adayı Necati Tığlı, “Biz CHP olarak hiç bir ayrım gözetmeksizin Giresun’ a, Giresunlu’ya hizmet yolunda proje üreten kişilerin ve kuruluşların hep yanında olduk, olmaya da devam edeceğiz. Sizin de iki STK olarak birlikte hareket edip ilimizle ilgili projeler üretmeniz, hizmet verme anlamında çok önem arz etmektedir” dedi.

Tığlı, “Biz de ülkemize ve Giresun’umuza demokrasinin ışığında hizmetin en iyisini verebilmek için yola çıktık.24 Haziran’ da halkımızın gerek Cumhurbaşkanlığı, gerekse Milletvekilliği seçimlerinde desteğini alarak Giresun’u hiç bir ayrım yapmaksızın birlikte yönetmeye talibiz. Halkımızın teveccühü ile bunu başaracağımıza inancımız tamdır” ifadesini kullandı.

Milletvekili Adayı İbrahim Akgün de konuşmasında Halk Evleri’ni kuran Atatürk’ün sanatçıya ve sanata verdiği değeri anımsatarak, “CHP o yıllardan bu yana hep sanatçının ve sanatın yanında olmuştur. Partimizin ana ilkelerinden biri de budur” dedi.

Seçimlerle ilgili de konuşan Akgün, “Ben uzun yıllardır siyasetle iç içeyim. İlçe Başkanlığı yaptım. Espiye Soğukpınar Belediye Başkanlığı görevinde bulundum. Siyasette bedeller ödeyen bir kardeşinizim. Öyle de olsa ülkemize ve halkımıza hizmet etmenin yolunun siyasetten geçtiğine inanan biriyim. CHP,  95 yıllık bir çınar olarak hep demokrasi mücadelesi vermiş bir partidir. Gün demokrasiye sahip çıkma günüdür. Biz, halkımızda 24 Haziran seçimleri ile ilgili Cumhurbaşkanı Adayımız Muharrem İnce’ye ve CHP’ye büyük bir yöneliş olduğunu görüyoruz. Hep birlikte yola çıktık, hep birlikte başaracağız. Ülkemize ve ilimize güzel ve kalıcı hizmetler yapacağız” diye konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?