GİRESUN İL EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ’NE TEŞEKKÜR YAZISI

GİRESUN İL EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ’NE TEŞEKKÜR YAZISI

Salı günü (10 Eylül) evimden çıkmış, arabama binmiş kafamın içinde bir arı kovanı gibi vızıldayan binbir türlü düşüncelerle işe gitmek üzereyken birden cep telefonumun mesaj sesiyle irkildim. Telefonumu elime aldım mesajın kimden geldiğine bakmak için.
Mesaj Giresun İl Emniyet Müdür Yardımcısı Mehmet Özgür Nevruz Beyden gelmiş ve benimle hem tanışmak hem de salı günü (10 Eylül) Gündem gazetesinde yayınlanan yazımla ilgili bilgilendirme yapmak istediklerini söylüyordu.
Davetlerine icabet etmekten mutluluk duyacağımı ilettim ve hemen Mehmet Özgür müdürümü makamında ziyaret ettim.
Öncelikle şunu belirtmek isterim ki Giresun İl Emniyet Müdürlüğü’nün yapılan çağrı ve taleplere hassasiyet göstermesi ve ivedilikle geri bildirim yapması beni çokça mutlu etti. Vatandaşı bilgilendirme konusuna oldukça önem veriyorlar.
Odasından içeri girdiğimde güler bir yüzle karşıladı beni Mehmet Özgür müdürüm. Sohbetimiz esnasında babacan tavırlarıyla gayet cana yakın davranması dikkatimden kaçmadı. Bundan da oldukça memnun kaldım.
Sohbetimiz esnasında yazımda bahsi geçen Bulancak Durağı Trabzon-Ordu istikameti ışıklardaki emniyet şeridiyle ilgili konuşmaya başladık. O noktanın yoğun olduğu saatlerinde bir ekip bulunduğunu ve kural ihlallerinde cezai işlem uygulamaktan kaçınmadıklarını, cezai işlem uygulamamalarının söz konusu olamayacağını ve bu konuda çok hassas olduklarını söyledi.
Akabinde ise yapılan işlemleri resmi bilgilerle ortaya koydu Mehmet Özgür müdürüm.
Giresun İl Emniyet Müdür Yardımcısı Mehmet Özgür Nevruz müdürüm şu bilgileri verdi:
“2019 yılı içerisinde, geçen yaklaşık 9 aylık sürede, emniyet şeridi ihlalinde bulunan araçlara yönelik yapılan denetimlerde toplamda 139 bin 76 TL idari para cezası uygulanmıştır. Yani bu hususta yasa ne ise onu uygulama konusunda tavizsiz hassasiyet gösteriyoruz. Buna istinaden yolun yapım ve bakımından sorumlu kuruluşlar tarafından yol ve trafik durumu dikkate alınarak Liman Kavşağı ışıklarda Trabzon Karayolları 10. Bölge Müdürlüğü görevlilerince 07 Kasım 2018 tarihinde emniyet şeridini kullanarak gelen araçlar için fasılalı kırmızı ışık ile sağa dönüş izni verildiğinden emniyet şeridi kullanarak sağa dönüş yapan araçlara cezai işlem uygulanmaz. Fakat emniyet şeridini kullanarak ışıklara kadar gelip sağa dönüş yapmadan Ordu istikametine giden araçlara 2918 Sayılı Karayolları Trafik Kanununun 46/2f maddesi gereğince cezai işlem uygulanıyor ve bu hususta da taviz verilmiyor”
Mehmet Özgür müdürüm bunları anlattıktan sonra kurallara uyan vatandaşların hakkını yasalar gereğince koruduklarını söyledi ve “Vatandaşlarımız müsterih olsunlar, hiçbir kural ihlaline taviz vermiyoruz” diye ekledi.
Buradan tekrar belirtmek istiyorum ki Giresun İl Emniyet Müdürlüğü’nün yazmış olduğum çağrı yazısına duyarsız kalmayıp ivedilikle bilgilendirme yapmasını önemsiyor, bir kez daha teşekkürlerimi iletiyorum.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?