Giresun’da görkemli yürüyüş

Giresun’da görkemli yürüyüş

Giresun Belediyesi Cumhuriyet Haftası kutlamaları programında yer alan ‘’Büyük Cumhuriyet Yürüyüşü’’ binlerce Cumhuriyet Sevdalısının katılımı ile yapıldı.

Yeniyol Çotanak İlkokulu önünde toplanan her yaştan coşkulu kalabalık, Belediye Bandosu ve Fener Alayı eşliğinde Belediye Başkanı Kerim Aksu’nun katılımı ile yürüyüşe geçti. İzmir Marşı eşliğinde Gazi Caddesi üzerine gelen gurup Atatürk Meydanı’nda yaklaşık 20 binin üzerine ulaştı. Her yaştan vatandaşın katıldığı Büyük Cumhuriyet Yürüyüşü, Cumhuriyet’e olan bağlılığı bir kez daha göstermiş oldu.

Ellerinde Türk Bayrakları ile Atatürk Meydanı’nı dolduran kalabalığa hitap eden Belediye Başkanı Kerim Aksu; “Giresun Cumhuriyet’i seviyor, bende sizi seviyorum” diyerek sözlerine başlarken Giresun’dan Cumhuriyetin fotoğrafını verdiklerini belirterek, Cumhuriyet tutkunu Giresunlulara teşekkür etti.

Belediye Başkanı Kerim Aksu; “Bu akşam burada çok büyük sanatçılar yok, bu kadar insan sanatçı izlemeye gelmedi, Cumhuriyetine sahip çıkmaya geldi. Atatürk Meydanı bu akşam en büyük kalabalıklarından birini yaşıyor. Sizlere Cumhuriyetimize, Atatürk’ümüze sahip çıktığınız için çok teşekkür ediyorum. Bizim dedelerimiz Giresun işgal altında olmadığı halde geride ailelerini bırakıp Çanakkale’ye, Dumlupınar’a, Kütahya’ya, Afyon’a, Polatlı’ya Sakarya Savaşlarına gözünü kırpmadan gitti. Beş bin kişi gitti, iki yüz elli kişi sağ döndü. Söz Konusu Cumhuriyet ve vatan olduğunda Giresunlu’nun neler yapacağını bütün Türkiye biliyor. Osman Ağa ve Giresun Uşakları, Karazıpkalılar iki tane gönüllü alay çıkardılar. Bizim kanımızda, ruhumuzda Cumhuriyet. Bizim kalbimizde Ülke var, Vatan var, Atatürk var. En büyük teşekkürü sizlere ediyorum. Burada bir ikram yok , burada halk var, vatan sevgisi var, Cumhuriyet var, Atatürk sevgisi var. Biz vatanımızı seviyoruz, Atatürk’ümüzü seviyoruz, Cumhuriyetimizi seviyoruz. Biz halkımızı seviyoruz. Onun için ne yapmamız gerekiyorsa onu yapıyoruz. Hepimizin Cumhuriyet Bayramı kutlu olsun” şeklinde konuştu.

Başkan Kerim Aksu’nun konuşmasından sonra 15 dakika süren havai fişek gösterisi yapıldı. Atatürk Meydanı’ndaki şölen Belediye Konservatuarı sanatçılarının 2 saat devam eden konseri ile sona erdi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?