GİRESUNLU MİLLETVEKİLLERİ “GİRESUNLULAR ŞEHİTLİĞİNİ” ZİYARET ETTi

GİRESUNLU MİLLETVEKİLLERİ “GİRESUNLULAR ŞEHİTLİĞİNİ” ZİYARET ETTi

AK Parti İstanbul Milletvekili Sayın Hasan Turan, AK Parti Giresun Milletvekilleri Sayın Cemal Öztürk, Sayın Sabri Öztürk ve hanımefendiler Afyonkarahisar’ın İscehisar ilçesinde bulunan Giresunlular Şehitliğini ziyaret etti.

Sayın Milletvekillerini ve hanımefendileri karşılayarak Giresunlular Şehitliğini gezdiren İscehisar Kaymakamı Sayın Ali Altınkaynak şehitlikte yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi. Burada yapılan otopark, mescit, şadırvan, çevre düzenlemesi, lavabolar ve mesire alanlarını inceleyen Sayın Milletvekillerimiz bunların yapılmasında emeği gecen herkese teşekkür etti. Kaymakam Sayın Ali Altınkaynak ” Bu çalışmalarda ve projelerde, her sene burada düzenlenen 30 Ağustos Programlarında Sivil Toplum Kuruluşlarını Şehitliğimize getirmede Eski Giresunlular Federasyon Başkanı İstanbul Milletvekilimiz Sayın Hasan Turan beyin gerçekten çok büyük emeği vardır. Kendilerine şahsım ve ilçemiz adına minnettarız. Milletvekilimiz Sayın Hasan Turan, Giresunlular Federasyon Başkanı olduğunda burada gerçekten çok büyük projelere ve yatırımlara desteğini hiç esirgemedi. Zirveye taşıdığı bu bayrağı şimdi Mehmet Kuğu’ya devretti. İnşallah siz değerli Giresunlu Milletvekillerimizin de destek ve gayretleri ile buraya yılın her günü Çanakkale Şehitliğimiz gibi ziyaret edilebilecek çok güzel bir şehitlik yapmak istiyoruz. Çünkü bu topraklarda şehit olan Giresunlu Şehitlerimiz bizim için çok önemli ve çok kıymetlidir. 47. Alay şehitlerini rahmetle ve minnetle anıyoruz. Onlara yaraşır bir şehitlik yapılması şehitlerimize bir vefa borcu olarak görüyoruz.” dedi.

Milletvekili Sayın Hasan Turan ” Bu çalışmaların hepsi Kamu, Sivil Toplum Kuruluşları ve Doğanlar Köyü halkımızın katkılarıyla beraberce yapıldı. Başta Afyonkarahisar Valimiz Sayın Hakana Yusuf Güner’e, mescit ve şadırvanın yapılmasını sağlayan Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın’a, Otopark Çalışmasında katkı sağlayan Şenel İnşaata, yer bağışında bulunan Doğanlar Köyü sakinlerine, Mermer işlerinde katkı sağlayan Demmer ile Yörük Beyi Andezite ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Bundan sonra yapılacak çalışmaların hızlandırılması ve önümüzdeki anma programına kadar projenin büyük bir bölümünün tamamlanması için gerekli çalışmaların hızlandırılması konusunda yapılabileceklerimizi değerlendirdik. 2016 Anma etkinliğimizin daha kapsamlı ve katılımlı yapılması için de neler yapılabileceğini değerlendirdik. Bu vesile ile geçmişten günümüze, vatan, millet ve mukaddesat uğruna şehit olmuş tüm yiğitlerimizi minnetle anıyor, Allahtan rahmet diliyorum. Ruhları şad olsun” diye konuştu.

Giresunlular Şehitliği gezen ve incelemelerde bulunan AK Parti İstanbul Millet Vekili Hasan Turan, AK Parti Giresun Milletvekilleri Cemal Öztürk, Sabri Öztürk burada ecdadına dua ederek ” Kaymakamımız Ali Altınkaynak’a Giresunlular Şehitliği ile canı gönülde ilgilendikleri ve yaptıkları çalışmalar için teşekkür ediyoruz. Giresunlular Şehitliğinin daha da güzelleşmesi ve modern bir hale gelmesi için elimizden gelen desteği vermeye hazırız.”dediler.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?