GİRESUNSPOR KAÇIRDI BOLUSPOR ATTI

 GİRESUNSPOR KAÇIRDI BOLUSPOR ATTI

Türkiye Kupası’nda Süper Lig liderini eleyip o moralle Boluspor maçına çıkan Giresunspor maalesef kupada oynadığı futbolu kendisi için daha önemli olan lig şampiyonluğunda kendi sahasında Boluspor karşısında aynı futbolu oynayamadı ve beklemediği bir mağlubiyet aldı.

Giresunspor maça çok durgun ve isteksiz başladı.Yine de her iki devrede Boluspor’dan daha etkiliydi.İlk devre 3 tane net pozisyon yakalamasına rağmen bunları değerlendiremedi.İşte bir futbol takımının santraforsuz oynamasının gerçeklerini gördü maalesef.Kaçan goller taraftarı çok üzüntüye boğdu.

İkinci devre forvette etkili olamayan Korkisko oyundan alınıp yerine Jones ile başladı.Giresunspor daha derli toplu göründü.Boluspor müdaafaya çekilip beraberliği amaçladı.Giresunspor yine net pozisyonlar yakaladı.Yine öne geçecek golü atamadı.3 oyuncu değişikliği yapıldıktan sonra dakika 85’teki hesapta olmayan Mert’in sakatlığı Giresunspor’un üstünlüğünü azalttı.80. dakikada 3 hamle değişikliğini tamamlayan Boluspor,gol arayan ve yorulan Giresunspor karşısından daha temkinli olarak kontra atak oynamaya başladı.5 dakika uzatma verildikten sonra orta sahadan atılan bir ara pas ile uzatmanın 1. dakikasında yeni stoperimiz Abdülkerim’i ters ayakta yakalayarak 90 dakika boyunca yakalayamadıkları ilk net pozisonu yakalayarak golü Giresunspor ağlarına bıraktılar.

İkinci gol ise hakemlerin Boluspor’a bonusuydu.Yani bu da bizlerden olsun dediler.Yalnız ikinci devre kaleci Ahmet Şahin’in İrfan’a yaptığı pozisyonu penaltı çalabilirdi.

İşte futbolun acımasızlığı.Sen 90 dakikada net 5 tane gol pozisyonunu değerlendiremezsen,o kadar baskıya nazaran tesadüfi bir pozisyonla maçtan mağlup ayrılırsın.1 tanesini atsan Giresunspor Boluspor’u aynı pozisyona düşürecekti.

Rakibini yensen aradaki puan farkını 9 puana çıkartıp şampiyonluk yolunda çok ciddi bir adım atacaktık.Bunun anlamına varamayan Giresunsporlu futbolcular kendilerine verilen böyle bir kıymetli şansı değerlendiremeyip,kendilerine güvenen Giresunspor taraftarlarını hüsrana uğrattılar.

Artık bu saatten sonra olana çare yok.Kalan 16 maçımızda en az kayıplarla bu kaybı telafi edecek sizlersiniz.Ama bir gerçek var.Yedek kulübesinde oyuncu genişliğininin yeterli olmayışı teknik direktör Metin Diyadin’in elini kolunu bağlıyor.En büyük sorun da takımı ileri taşıyan bir orta saha ve bir etkili forvet oyuncusunun eksik oluşudur.Eğer bir forvet ile orta saha oyuncusu alınmaz ise taraftarların şampiyonluk hevesi kursağında kalır.Kimse kimseyi kandırmasın işte Giresunspor’un gerçeği.Futbolun dünyada dili birdir.İşte görülen ve yazılan gerçekler!

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?