Diyarbakır Halkının “Gaffar Babası

Diyarbakır Halkının “Gaffar Babası

Şehit Emniyet Müdürümüz Ali Gaffar Okkan’ı ve kahraman silah arkadaşları

Devletin temsildeki en sıcak yüzü, halkın adamı ve hakkın savucusu olan bir vatansever Ali Gaffar Okkan.

Şehid  Ali Gaffar Okka’nın sadece Hendek’in değeri değil, ülkenin mümtaz şahsiyetlerinden, Devletimizin ve milletimizin bölünmez bütünlüğü, birlik ve beraberliği için görev yaptığı yerlerde cansiperane çalışarak, halkla bütünleşerek önemli hizmetlerde bulunmuştur.

Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü yaparken Devletin temsildeki en sıcak yüzü, halkın adamı ve hakkın savucusu  bir vatansever olan şehit emniyet müdürü Ali Gaffar Okkan devletimizi en güzel şekilde  temsil etmiştir .

Diyarbakır halkının gönlünde büyük bir iz bırakan Gaffar Okka’nın resimlerini her anma yılında işyerleri ve evlerinin balkonlarını pencerelerinine resimleriyle donatıyor.

Bunun neticesinde Diyarbakır halkı “Gaffar baba” diyerek ve çocuklarına “Ali Gaffar” isimlerini vererek göstermektedir.

 Gaffar Okkan’ın halkın gönlünde nasıl taht kurduğunu yıllar geçmesine rağmen hala dünkü gibi.

Diyarbakırlı bir esnaf,Ali Gaffar Okka’nın anma töreninde şehit edildiği caddeye isminin verilmesi ve heykelinin dikilmesi talebinde bulunuyor.

Okkan’ın bir abide ve bir sembol olduğu, insanlar her yıl Diyarbakir, da toplanıyor. Onun anısına buraya bir heykeli dikilmesi. Ve o caddeye isminin verilmesi için talepte bulunuyorlar.

24 Ocak 2001 tarihinde 17 yıl önce bir suikast sonucuna yaşamını yitiren Diyarbakır Emniyet Müdürü Gaffar Okkan, başarılı meslek yaşamıyla örnek olan ülkemizin yetiştirdiği önemli bir değerdir.

Vatan ve millet aşkıyla yürüttüğü mesleğinde pek çok başarıya imza atan Gaffar Okkan, görev yaptığı her yerde halkın gönlünde taht kurmuştu.Ülkemizin güvenliğini tehdit eden terör örgütlerine karşı başarılı operasyonlar yürüten Gaffar Okkan ,birlik ve beraberliğimizi hedef alan ahinler tarafından şehit edildi.

Diyarbakır Emniyet Müdürü Gaffar Okkan’a suikast düzenleyen karanlık güçlerin ülkemizin bütünlüğü, milletimizin birlik ve beraberliğini bozmaya yönelik her türlü eylemleri sonuçsuz kalacaktır.

Türkiye Cumhuriyeti devletinin istiklalini ve istikbali için canla, başla ve cansiperane çalışarak hizmetlerde bulunmuş. Asker ,Polis ve milletimiz

İçinde bulunduğumuz coğrafyanın jeopolitik yapısını da dikkate alarak, birliğimiz ve beraberliğimiz, bölünmez bütünlüğümüz adına her zamankinden daha fazla bir olmak, diri olmak zorundayız.

24ocak2001 tarihinde 17 yıl önce düzenlenen hain saldırıda şehit edilen Hendeğin yetiştirdiği en önemli değerlerden olan Şehit Emniyet Müdürümüz Ali Gaffar Okkanı ve kahraman silah arkadaşlarını ve

 Tüm şehitlerimizi saygı minnet ve rahmetle anıyoruz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?