GİRESUNSPOR, URFASPOR’DAN DA İSTEDİĞİNİ ALDI

GİRESUNSPOR, URFASPOR’DAN DA İSTEDİĞİNİ ALDI

Giresunspor kendi sahasında Göztepe’den sonra Urfaspor’u da 3-1’lik skorla yendi. Takım hem özgüvenini kazandı hem de takım birlikteliğini yakaladı.

Alınan bu 2 galibiyet Giresunspor’a artık ilk 6’yı hedef gösterdi.

Takım olarak her yönüyle çok rahatladık. Artık fikstür avantajını bu saatten sonra Giresunspor’dan yana. Şimdi Giresunspor yönetimi ve Teknik direktörü ve futbolcuları zaten süperliğe inanmış taraftarı bir bütün olup ilk altıyı hedeflemesi ve düşünmesi gerekir. Bu yeterlilik Giresunspor camiasında var zaten. Yeterki el ele verelim birliğimizi bütünlüğümüzü bırakmayalım. Burada en büyük görev Giresunsporlu futbolculara düşüyor. Eğer işin ciddiyetini kabullenirlerse ilk altıda ilk ikide neden yer almayalım. Ama bütün istisnalar hariç her yönüyle Giresunspor bir takım oldu artık.

Benim tek korkum tek düşüncem futbolcuların sakatlıkların uzun oluşu. Belki bu nedenle biraz zora düşebiliriz. Ama Giresunspor gerçekten profesyonel bir takım olmuştur. Teknik kadro bu sağlık sorunlarını ivedilikle hallederse başarı zaten kendiliğinden gelecektir.

Artık Giresunspor’un taraftarını bu saatten sonra takımını yalnız bırakmayıp tribünleri doldurma zamanıdır. Bizlerinde dilek ve temennisi Giresunspor’un şampiyonluğu yakalamasıdır.

Şimdi Pazar günkü Urfa maçına gelelim. Giresunspor Urfa maçının önemini bilerek ve sağa zemininin ağırlığını da göz önüne alarak maça çok dikkatli başladı. Urfaspor durumu suya düşmüş boğulma aşamasında. Onlarda var gücüyle Giresunspor’dan puan almak istiyordu.

Ama Giresunspor maça ağırlığını koyup müdafaa da Cihancan, Emrecan ikilisi bu sezon ilk defa oynuyorlardı. Cihancan futbol zekâsıyla yerini hiç yadırgamayıp Emrecan’ı da idare ediyordu. Orta sahada Giresunspor’un yıldızı Dodo Giresunspor’un yükünü üzerine almış şahane futbol oynuyor. İster müdafaasına ister forvetine her türlü yardımda bulunuyordu. 23. dakikada Giresunspor penaltı yakaladı. Topun başına Vedat Muriç geçti.

Benim bildiğim soyunma odasında maçtan önce penaltıyı Erkan Hoca Dodo’ya vermiştir sanırım. Fakat Vedat’ın topu eline alıp penaltıyı atması taraflı tarafsız herkesi korkuya düşürdü. İlk vuruşunu yaptı kaleci az kalsın alıyordu. Hakem penaltıyı tekrarlattı. Yine zor bir vuruşla Giresunspor’u 1-0 öne geçirdi. Haydi bu golü atamasaydı Giresunspor yenilseydi Vedat Muriç neyi kazanacaktı. Zaten maç ortada geçiyordu. Ama kaybeden Giresunspor ve sorumlu Erkan SÖZERİ olacaktı. Futbolda takım oyunu ve oyun disiplini elden giderse bugün galip geliriz ama yarın Giresunspor’a derin yaralar açar. Neyse ki 38. dakika da Giresunspor’un ikinci golü geldi.

Müdafaanın göz bebeği Cihancan sakatlanmış oyundan çıkmak zorunda kalmıştır. Sağ bekte Berkay liberoya geçti. Zaten kendi yerinde faydalı olamayan Berkay libero da yerini çok yadırgıyordu. Bu da Giresunspor’un şansızlığıydı. Çünkü yedekte liberoda oynayacak Özgür de sakattı. Neyseki 52. dakikada Alves’in penaltı yaptırıp kendi güzel vuruşuyla Giresunspor’u 3-0 taşıdı. İşte penaltı nasıl atılır herkese gösteriyordu. O da Dodo gibi ayaklarına hâkim futbol bilgisi kendini belli ediyordu. Giresunspor 3-0 yakalamış bu kez rakip Giresunspor’u ablukaya almıştı. Giresunspor 11 kişi müdafaa yapıyordu. Rakip Urfaspor 10 kişi ile Giresunspor ceza sahasında hiç çıkmıyordu. Bu baskı Giresunspor’u çok zorluyordu ve rakipte ilk golünü buluyordu.

Nedendir bilinmez ileride bir futbolcu bırakmayan Erkan Hoca Urfaspor müdafaasını da Giresunspor’un sahasında kabul ediyordu. Hemen oyuna Abwo’yu alıp bu hatasından kurtulup rakibin müdafaasını ileriye çıkartmıyordu. Maça denge gelmiş Giresunspor’un müdafaası biraz nefes almıştı.

Yine yazıyorum. Dodo Giresunspor’un Urfa maçındaki yıldızıydı. 40 numaralı Tugay Kaçar aynı güzellikler futbol oynuyor ve Giresunspor’u ayakta tutuyordu. 8 numaralı Alaattin Tosun bütün gücünü ortaya koymuş. Yorulana kadar her topa kafasını koyuyor. Forvette 70 numaralı Alves top tekniği ve oyun zekâsıyla artık bu forma benden kimse alamaz diye haykırıyordu.

20 yılı aşkın bende futbol oynadım. Oynayan iyi futbolcunun hak ettiği mücadeleyi kaleme almazsam o futbolcunun futboluna saygısızlık yapmış olurum. Bu ismini saydığım futbolcular üç kişilik oynuyorsa hakkını vermek ve yazmak bir erdemliktir. Benim futbol terbiyem ve kültürüm bunu gösteriyor.

Giresunspor’da kim formayı giyiyorsa ve hakkını veriyorsa onları ön plana çıkarmak onlara saygımdandır. Tabi ki futbol takım oyunudur.11 kişiyle oynanır. Ama çalışana koşana mücadele edene ayrı bir sempatim ve saygım vardır. Zaten futbol böyle güzel düşününce anlamlı oluyor.

Giresunsporlu futbolcularda birey yoktur bireyler vardır. Yeter ki dediğim gibi birlik ve beraberliği yakalayalım. Böyle futbol oynayalım göreceksiniz başarı zaten kendiliğinden gelecektir. Bugün Karabükspor, Adanaspor, Adana Demirspor, Elazığspor ve diğerlerinden daha üstünlüğümüz var. Hem futbol olarak, hem kalite olarak. Onun için Giresunspor; PTT 1. Lig’den, Süper Lig’e çıkmasın ki.

Yeter ki Giresunsporlu futbolcular istesin. Bu onur ve şeref sizlerde fazlasıyla var. Sabredin 14 maç kaldı. Yürüyün aslanlar… Büyük Çotanaklar… Şampiyonluk sizin elinizde. Sizi bekliyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?