“GİRESUNSPOR’A GELDİĞİMDE FUTBOLCULARIN MORALLERİ BOZUKTU!”

“GİRESUNSPOR’A GELDİĞİMDE FUTBOLCULARIN MORALLERİ BOZUKTU!”

HABER:
SEDAT KARAKAYA
Teknik Direktörlük kariyerine Ankaragücü’nde başlayan Hakan Kutlu sırasıyla Ankaragücü, Denizlispor, Manisaspor, Mersin İdman Yurdu, Gaziantep Futbol Kulübü, Kayserispor, Adana Demirspor ve son olarakta yeşil beyazlı ekip Giresunspor ile devam ediyor.
Gündem Gazetesi’ne konuşan tecrübeli teknik patron, futbolcuyken disiplinli bir oyuncu olduğunu vurguladı.”Siz Giresun-spor’a gelince nasıl bir havayla karşılaştınız. Futbolcuların üzerindeki baskı giderilmiş gibi görünüyor bunu nasıl başardınız”sorusuna ise şu yanıtı verdi:
“BENİM TEKNİK
DİREKTÖRLÜĞÜMDE
DİSİPLİN ÖNEMLİ”
” Benim Teknik Direktörlük anlayışımda disiplin tabi ki önemli, oyuncularımın hepsine bir arkadaş gibi davranırım. Ben geldiğimde 4 maç yapılmıştı ve galibiyet yoktu. Tabi ki ister istemez oyuncularımın moralleri bozuktu, kendilerine olan güvenlerini kaybetmişlerdi. Gerek ben, gerek teknik heyetteki arkadaşlarım antrenman öncesi futbolcularımızla birebir iletişim kurarak onları motive ettik. Saha içerisinde aldığımız mağlubiyetlerde bile bizden önceki mağlubiyetlerden farklı olarak oyunlarının üzerlerine koyduğunu gördük.
Galibiyet aldıkça da futbolcularımın özgüveni daha da arttı.Biz buraya gelirken Giresunspor 4 maçta 3 mağlubiyet 1 beraberlik almış durumdaydı. Oyuncu grubuna baktığımda bunu başaracak potansiyele sahip bir ekipten oluşuyor. Süper lig için hem kadromuzun, hem tesisimizin, hem idari kadromuzun, kulüp içi çalışanlarımızın herkesin hazır olması gerekiyor. Bizim de hedefimiz inşallah ilk 6 içerisinde kalıp, ilk 2’ye ulaşmaya çalışmak. Eğer ki biz bunu bu sene başaramazsak, kulüp içi yapılanmamızı ve kadromuzu şampiyonluk için de hazırlamamız gerekiyor”sözleriyle değerlendirdi.
YABANCI TRANSFERLER KONUSUNU DA YORUMLADI
Kutlu’nun gündeminde yabancı transferleri de vardı.Hakan Kutlu, “Ben kısıtlamaya karşıyım”diyerek başladığı konuşmasında şu görüşlere yer verdi:
“Süper lige belli bir kriterler konulabilir, mesela kendi milli takımında oynamış yada bizim ülkemize uygun kriterler konulabilir. Ama dediğim gibi ben sınırlandırmaya karşıyım. Türk futbolcularımızın gelişimini engellediğini de düşünmüyorum açıkçası. Çünkü şuan milli takımda oynayan futbolcularımız bu kısıtlama döneminde çıktı .Birde değinmek istediğim diğer bir konu, Türkiye de herkes futbolcu olmak istiyor ama futbola yeteneği var mı yok mu bunun araştırılması gerekiyor.
ALT YAPIDAKİ HOCALARDAN ÖZVERİ İSTEDİ
Mesela Avrupa’da bir oyuncu veya oyuncunun velisi çocuğunun futbolcu olmasını istiyor diyelim ama orda belli teste sokuyorlar ve bu test sonucunda hangi spora yeteneği varsa o spora yönlendiriliyor. Velilerinde çocuklarına o sporda destek olması için brifing veriliyor. Biz de bu uygulamayı yaparak Türk futboluna katkı sağlarız. Bir diğer husus alt yapıdır, oradaki hocalarımızın da bilgili olması gerekiyor. Ve oradaki bilgili hocalarımıza da yeterli maaş vererek tamamen kendini futbolcu yetiştirmeye adayabilmelidir diye düşünüyorum” sözleriyle noktaladı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar