HASAN ÇAKIRMELİKOĞLU GİRESUN’U, ANKARA’DA BİRLEŞTİRDİ

HASAN ÇAKIRMELİKOĞLU GİRESUN’U, ANKARA’DA BİRLEŞTİRDİ

Latanya Otel Ankara’da yapılan toplantıya Giresunlu bürokratlar, siyasetçiler ve sivil toplum örgütü yöneticileri katıldı. Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu’nun ev sahipliği yaptığı toplantıya Giresun Valisi Harun Sarıfakıoğulları, TBMM İdari Amiri İstanbul Milletvekili Hasan Turan, İstanbul Milletvekili Emine Gülizar Emecan, Giresun Milletvekilleri Kadir Aydın, Necati Tığlı, Sabri Öztürk ile birlikte Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, ÖSYM Başkanı Prof.Dr. Halis Aygün , Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yılmaz Can, Giresun ilçe belediye başkanları ve çok sayıda kamu kurum ve kuruluşunda bürokrat olarak çalışan Giresunlular katıldı.
Toplantının açılış konuşmasını yapan Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu; “Giresun’da ve Ankara’da yaşayan hemşerilerimiz ile tanışmak ve kaynaşmak üzere ilkini düzenlediğimiz etkinliğin yoğun ilgiyle karşılandığını görüyoruz. İlimizin kalkınmasına ve gelişmesine katkı sağlayacak birlik ve beraberliği tesis etmek amacıyla gerçekleştirdiğimiz bu toplantının hazırlanmasında emeği bulunan platform ve derneklerimize sonsuz şükranlarımı sunarım. Giresun’un sorunlarını ve beklentilerimizi sayın valimiz, milletvekillerimiz, il ve ilçe belediye başkanlarımız, siyasi parti yöneticilerimiz, üniversitemiz ve sivil toplum örgütlerimiz ile istişare ediyoruz ve bu taleplerimize sizlerin de katkısını bekliyoruz. Görevi ve yaptığı iş ne olursa olsun Giresun’-da ve gurbette yaşayan tüm hemşerilerimizin memleket sevdasını her zaman gönüllerinde taşıdığına inanarak bu birlikteliği-mizin ilk adımını atmış bulunuyoruz. İlerleyen dönemlerde de bu etkin-liklerin artarak devam etmesi için çalışmalarımız devam edecektir. Tek gayemizin Giresun olduğu düşüncesiyle ve Birlikte Olmanın Gücü sloganıyla faaliyetini sürdüren Giresun Ticaret ve Sanayi Odası adına sizleri saygı ile selamlı-yorum” dedi.
Ankara’da Giresun Buluşmasının faydalı bir etkinlik olduğuna vurgu yapan Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, “Tek düşüncemizin Giresun’a fayda sağlamak olduğu prensibi ile bu etkinliğin devam ettirilmesini bekliyor ve destekliyorum. Ankara’da görev yapan bürokratlarımız ile üç ayda bir araya gelinmesinin ilimize mutlaka katkı sağlayacaktır. Organizasyonu planlayan ve bizleri bir araya getiren Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu ve yönetimine teşekkür ederim.”
Giresunlu siyasetçilerimizden Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul Milletvekili Emine Gülizar Emecan, “Giresun birlikteliği düşüncesinin faaliyete dönüşmesi çok güzel. Bu sürecin aksatılmadan devamını bekliyoruz.” diye konuştu.
AK Parti Giresun Milletvekili Sabri Öztürk ise, memleket için mücadele verildiğini ifade ederken, “Bu anlamda Giresunlu bilincinin oluşturulması adına faydalı bir toplantıda bulunmaktan son derece mutluyum. Ankara’da bürokratlarımızın yer aldığı bu etkinliklerin devamına her zaman katkı sağlamaktan keyif alacağımızın bilinmesini isterim.” dedi.
Cumhuriyet Halk Partisi Giresun Milletvekili Necati Tığlı “Bu etkinliğin devamının Giresun’da yapılmasını ve öneriler doğrultusunda hedef ve amaçların belirlenmesini arzu ediyorum. Bu noktada stratejik bir çalışma gerçekleştiren Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu’na teşekkür ediyorum.” dedi.
Giresun’un ülkenin her karışında emeği olan bir vilayet olduğuna değinen AK Parti Giresun Milletvekili Kadir Aydın, “Giresun için bir araya gelinen bu etkinliğin birlikteliğimizin daim olması adına ilimize fayda sağlaması için elimizden geleni yapacağımızı ifade etmek isterim. ”dedi.
Türkiye Büyük Millet Meclisi İdari Amiri ve İstanbul Milletvekili Hasan Turan, Giresun lobisi adına ilk etkinliği Giresun Ticaret ve Sanayi Odası ile birlikte İstanbul’da Cemile Sultan Korusunda gerçekleştirdiklerini hatırlattı ve bu etkinliğin ikincisinde yer almaktan da kıvanç duyduğunu ifade etti. Milletvekili Turan;” Giresun 1,5 milyon il içi ve il dışı nüfusu ile son derece önemli bir potansiyele sahip olan bir şehirdir. Bu nüfusun toplumun her katmanına nüfus etmesi için mücadelemizin artarak sürmesini ümit ediyor, Hasan Bey başta olmak üzere emeği bulunan herkese teşekkür ederim.” dedi.
Giresunluların her sorunun üstesinden gelebileceğinin bugün verilen fotoğraf ile net bir biçimde görüldüğünü ifade eden Giresun Valisi Harun Sarıfakıoğulları,”Giresun’un spor, sanayi, sağlık ve eğitim yatırımları başta olmak üzere turizm ve ulaşım yatırımları devam etmektedir. Yeni hastanemizi yakında faaliyete geçireceğiz. Stadımızın büyük bölümünü bitirdik, turizmde ise Zeytinlik Mahallesi ve yaylalarımızdaki projeler ile yolumuza uygun adım devam etmekteyiz. Bu toplantı da bizlere güç ve inanç aşıladı.” dedi.
Konuşmaların ardından Ankara’daki kamu kurum ve kuruluşları ile sivil toplum örgütlerinde görev alan Giresun kökenli bürokratlar tek tek tek kendilerini tanıtırken, Giresun bürokrasisi adına ortak bir hafıza oluşturulması ve bu sürecin planlı olarak devam ettirilmesi kararı alındı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?