Havuzdaki 9,9 Milyonluk Onarımı Sordu

Havuzdaki 9,9 Milyonluk Onarımı Sordu

Giresun’da aynı anda iki yüzme havuzuna ciddi paralar aktarılmasını eleştiren ve Bakan Kılıç’a sorular yönelten  Bektaşoğlu” Bu tercihiniz iktidarınızla sürekli ihale ilişkisi içinde olan firmalar ve onların taşeronlarına 9 milyon 990 bin TL kazandırma amaçlı mıdır?” diye konuştu.

CHP Giresun Milletvekili Bülent Bektaşoğlu, Çotanak Arena ile birlikte ihalesi yapılarak temeli atılan bin kişilik olimpik yüzme havuzunda gelinen noktayla ilgili Gençlik ve Spor Bakanı Sayın Akif Çağatay Kılıç’tan bilgi istedi

TBMM Başkanlığına Kılıç’ın yanıtlaması istemiyle önerge veren Bektaşoğlu, yenisinin inşaatı sürerken mevcut havuzun faaliyetlerinin durdurularak onarıma alınmasını da eleştirdi.

CHP Milletvekili Bektaşoğlu’nun önergesinde şu sorular yer aldı:

“1-Giresun Çotanak Arena ve 1000 kişilik Olimpik Yüzme Havuzu projesinin inşaatında gelinen son durum nedir, inşaat sürmekte midir ve taahhüt edilen sürede tamamlanacak mıdır?

2-Giresun’da faaliyetlerini sürdüren spor kulüpleri ve halkımıza hizmet veren mevcut Olimpik Yüzme Havuzu’nun kapatılmasının ve şimdiye kadar değil de tam da yenisi yapılmakta iken bakım ve ihale edilerek onarıma alınmasının inandırıcı bir nedeni var mıdır?

3-Bu havuzda çalışmalarını sürdüren ve yarışmalara hazırlanan sporcuları 400 gün boyunca çalışmalarından alı koyarak yüzme sporuna zarar verildiğini düşünmekte misiniz?

4-Onarıma alınan havuzun bulunduğu alan için TOKİ ile bir devir protokolü mevcut mudur,  eğer bu havuz zaten yıkılarak yanlarında bulunan diğer spor kompleksleriyle birlikte TOKİ’ye devredilecekse, onarımı bittiği tarihten 150 gün sonra yeni havuz da faaliyete geçecekse, bu tercihiniz iktidarınızla sürekli ihale ilişkisi içinde olan firmalar ve onların taşeronlarına 9 milyon 990 bin TL kazandırma amaçlı mıdır?”

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?