HER ŞEYDE RAHMANİ BİR MESAJ VARDIR

HER ŞEYDE RAHMANİ BİR MESAJ VARDIR

Allah bizlere her şeyde bir mesaj yollar. Karşılaştığımız her şey, içerisinde rahmani bir durum barındırır. İlahi bir mesaj içermeyen hiçbir durum yoktur.

Bir sıkıntıyla karşı karşıya kaldığımızda ummadık bir anda bir alternatif yol çıkar karşımıza ve sıkıntımızın hafiflemesine yol açar veya derdimizi giderir. Çözülemeyeceğini düşündüğümüz bir sorunla karşılaştığımızda hiç beklenmedik şekilde bir çözüm kapısı aralanır. Çünkü “Güçlükle beraber bir kolaylık vardır (İnşirah Suresi, 5. Ayet)”.

İşte bu noktada bizlere gönderilen bir mesaj vardır. Allah bizlere, “Kulum, bak ben seni bırakmadım, imdadına yetiştim. Sadece seni özledim, sesini duymak istiyorum, huzuruma gel” der. Çoğu zaman bizler bu mesajı hissedemeyiz. Ki Bakara Suresi, 107. ayet, “Size Allah’tan başka ne bir dost, ne de bir yardımcı vardır” diye bildirir bizlere.

Neden hissedemeyiz peki bu mesajı? Çünkü biz olaylara zihinle bakarız ve zihin sürekli dünyevi olanın üzerine odaklanır. Oysa rahmani mesajlar kalp gözünün açık olmasıyla, yani farklı bir pencereden bakabilmeyle hissedilir.

SONSÖZ:

Olaylara ve hayata farklı bir pencereden bakabilmeyi başardığımızda, işte o zaman Allah’ın rahmetinin bizleri nasıl kuşattığını görebiliriz.

KAYNAK:

(*) İnşirah Suresi, 5. Ayet

 

SEVDİĞİM SÖZLER:

 

=Ebrehe’nin Fil Orduları=

Ebrehe’nin fil ordularına

karşı Kabe’yi koruyan

sahibi, yarattığı kulunu mu

korumayacak?

O (c.c)

Müheymin’dir (koruyup, kollayan).

Bize düşense tam

teslimiyettir.

(Hayri Temür)

 

www.hayritemur.webnode.com.tr

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?