“İÇİŞLERİ BAKANI İSTİFA ETMELİDİR”

 “İÇİŞLERİ BAKANI İSTİFA ETMELİDİR”

CHP Giresun Milletvekili Bülent Yener ,terör saldırılarını kınadı.

Bektaşoğlu”Ankara’da askeri araçlara yönelik meydana gelen bombalı saldırıda, 28 yurttaşımız hayatını kaybetmiş, 61 yurttaşımızda yaralanmıştır.

Daha onların acılarına yanarken, bu sefer de Diyarbakır’da 7 askerimizin daha şehit olduğu haberiyle sarsıldık.

Şehitlerimize Allahtan rahmet, ailelerine ve TSK’ya başsağlığı, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. “dedi

Bektaşoğlu şöyle konuştu

“terör örgütleri diledikleri zaman eylem yapıyor”

“Tıpkı daha öncekilerde olduğu gibi yine merkezi ve önemli bir noktada, başkentimiz Ankara’nın en önemli kurumlarının yer aldığı bir alanda gerçekleştirilen bu terör saldırısı göstermiştir ki; terör örgütleri sınır ve engel tanımıyor, diledikleri zaman ve istedikleri yerde toplu katliamlara neden olabilecek eylemler yapabiliyor.

Eylemcilerin sınırlarımıza kıyı ülkelerden gelmesi ve onca kilometre yolları bombalı araçlarla geçerek hedeflerine ulaşması,  sınır güvenliğimizin olmadığını, iktidarın iç ve dış politikasında bir tutarsızlık, teröre karşı mücadelede yetersizlik ve bir güvenlik ve istihbarat zafiyeti olduğunu göstermektedir.

Patlamadan önce değil de , birkaç saat sonra bazı kişilerin fail olarak yakalanması, bu zafiyetin de kanıtıdır.

İçişleri Bakanı terör saldırısını kınamak yerine istifa ederek zafiyetin sorumlusu olduğunu kabul etmelidir.

“ÜLKENİN GÜNDEMİ TERÖRDÜR”

Ülkemiz bir felakete sürüklenmektedir.

AKP ve özellikle Cumhurbaşkanı bu tablo karşısında durup bir kez daha düşünmeli, bir kez daha izledikleri politikaları, yöntemleri, söylemleri gözden geçirmelidir.

Bir günde üstelikte başkentinde 28 kişinin, bir gün sonra 7 askerin, Temmuz ayından bu yana 500’ü aşkın insanın terör saldırısıyla öldüğü bir ülkede, başka gündemlerin peşinden koşmak kimseye yarar getirmeyecektir.

Şimdi her zamankinden daha fazla teröre karşı mücadele başta olmak üzere her konuda birleşip bütünleşmeye barışa, uzlaşıya, huzura ihtiyacı vardır.
Genel başkanımız başta olmak üzere,  milletvekillerimiz, il-ilçe örgütlerimiz ve üyelerimiz bu konuda üzerine düşen sorumlulukları bundan sonra da yerine getirecektir.

Askerlerimizi, masum yurttaşlarımızı hedef alan, birliğimizi, beraberliğimizi bozmaya yönelik hain, alçakça ve kalleşçe yapılmış bu saldırıları kınıyorum. Faillerin ve arkasındaki güçlerin bütün boyutlarıyla bir an önce ortaya çıkarılmasını istiyorum.
Milletimizin başı sağolsun. “

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?