İSTANBUL’DAN İZLENİMLER

İSTANBUL’DAN İZLENİMLER

Yaklaşık on günlük İstanbul ziyaretim yine dolu dolu ziyaretlerle geçti.

Beylikdüzü Tüyap’taki 4 günlük Doğu Akdeniz Turizm ve Seyahat Fuarı’nın ardından, Zeytinburnu Belediye Başkanı  Murat Aydın ve Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın ile görüşmelerimden sonra, Halk Bankası Genel Müdürlüğü Yön Kur Üyesi Saygıdeğer şahsiyet Yunus Karan Beyefendi’yi makamında Ataşehir’de ziyaret ettim.

Giresun ve Giresunlular üstüne sohbetlerde bulunduk. Yunus Kara’ın oğlu da Çapa İst Üniversitesi Bôlüm Başkanı olarak görev yapmaktadır.

Yunus Karan’ın saygıdeğer kızı olan Prof. Dr. Serpil Bulut Hanımefendi de yine Başbakanlıkta Baş müşavir olarak görev yapmaktadır.

Karan ailesinde herkes bir üst düzey yönetici olarak Giresun’un gurur ve onur kaynağı olmaya devam etmektedirler.

Biz Giresunlular da onlarla gurur duyuyoruz. Bir de o Giresunlular mütevazı iseler, daha harika oluyorlar.

Topluma faydalı insanlara yaklaşmak, fikirlerinden esinlenmek gerekir.

Yunus Karan ile olan sohbetimizde; bizleri de GİRKAD  Derneği Başkanı Hatice Satgun olarak, sosyal medya üzerinden tanıdığını ve merakta ettiğini bildirmesi ve yaptığımız toplumsal dernekçilik çalışmalarımızdan dolayı kutlayıp tebrik ettiğini duymak sevindirdi. Kadınlarımızın kızlarımızın okutulması gerektiğini, ‘insanın iki evladı olsa, biri kız biri erkek olsa ve birinin okutulması imkanı olsa ve hangisini tercih edersiniz diye sorulsa, elbette ki kız çocuğunu okuturdum’ diyerek de kadınların değerini ve önemini bir kez daha ortaya koymuş oldu.

77 yaşında başarılı ve sağlıkla yürüttüğü görevinde yüksek faydalar sağlamış olan Yunus Karan büyüğümüzü tanıma, tanışma fırsatı verdiği için teşekkür ediyorum Allah onun gibilere sağlık uzun ömür versin.

Son ziyaretimi Bayrampaşa Giresunlular Derneği Genel Kurul Toplantısı’na katılarak gerçekleştirdim. Başkan Tülay Tahmaz bir İstanbul ve Giresun hanımefendisi olarak hak ettiği başkanlığına güvenoyu tazeledi. Yeni ekibine ve kendisine basarılar ve kolaylıklar diliyorum.

Yüksek katma değerli toplantıda Giresun’un tanınmış isimleri bir arada idi.

Başta,Halk Bankası YKÜ. Yunus Karan , Yıldız Teknik Üniversitesi Gemi inşaat Dekan Hüseyin Yılmaz,Cerrahpaşa Tıp Fak Psikiyatri Anabilim Dalı Öğretim Üyesi İbrahim Balcıoğlu, İşadamı Mehmet Asilsoy,  Giresun Federasyonu Bşk Mehmet Kuğu, Giresun Dergisi sahibi Remzi Mamaşoğlu, İşadamı  Mehmet Karamustafaoğlu, Giresun spor eski başkanı Ömer Ülkü, Programcı, eğitmen ve sunucu Musa Ada, Gazeteci Murat Aydın, Adem Kocamanoğlu, Kadir Ada, Türkan Tahmaz, İstanbul Bayrampaşa Giresunlular Derneği’nin 2.Genel Kurulunu Dernek Merkezi’nde Gerçekleştirildi..

Tek listenin aday olduğu genel kurulda Divan Başkanlığını Mehmet Halil Hayta Yaptı. Başkanlığımızda Tek Liste Olarak Yapılan Seçimde Mevcut Yönetim Kurulu Seçilerek Güven Tazeledi.

DAN I Ş MA    K U R U L U N D A

1-Halk Bank Y.K Üyesi Yunus Karan

2-Yıldız Teknik Üniversitesi Gemi İnşaat  Dekanı Prof  Hüseyin YILMAZ                                                                                   3-Cerrahpaşa Üniversitesi Tıp Fakültesi Psikiyatri Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof Dr.İbrahim BALCIOĞLU

4-Giresun Dergisi İmtiyaz Sahibi Remzi Mamaşoğlu

5-İşadamı Mehmet Karamustafaoğlu

6-İşadamı Mehmet ASILSOY

7-Gazeteci Murat Aydın

8-Giresun Spor Eski Başkanı Ömer Ülkü

9-Programcı Eğitimci Musa Ada  Görev Alarak Bizleri O N U R L AN D I R D I L A R………

Kongremize Konuk Olarak Katılan Giresun Federasyonu Genel Başkanı Mehmet Kuğu, Teşkilat Başkanı Abdullah Akgün, Teşkilat Başkan Yardımcısı Murat Ay, GİRKAD Başkanı Hatice Satgun ve katılım sağlayan hemsehrilerimize Genel Kurulun Ülkemize Camiamıza Hayırlar Getirmesini Temenni Ederim.’dedi.

Kadir Ada, Mehmet Öztürk ,Yunus Emre Deveci, Mehmet Pampal ,Recep Asılsoy ,Bahtiyar Memi    ,  Zeynep Hıdır ,Altan Karahacıoğlu ,Adem Kocamanoğlu ,Halil Güzel, Murat Küçüktopal   ,    Zeki Parlak, Şinasi Durkan,Dilaver Duman, Ali Karakaya, Salih Topcu, Zeki Tosunoğlu, Mustafa Kukal, Emin Özkaya ,Ayşe Dada Yılmaz..

 

GİRKAD olarak kutluyor ve yolunuz açık olsun diyoruz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?