İYİ İNSANLAR O GÜZEL ATLARA BİNİP GİTTİLER

İYİ İNSANLAR O GÜZEL ATLARA BİNİP GİTTİLER

Merhum Muhsin Yazıcıoğlu’nun 9. Ölüm Yıl Dönümü Anadolu’nun yiğit evladı. Gençlik yıllarımızın Efsane İsmi.  Meçhul bir helikopter kazası sonrası hayatını kaybeden, Merhum Muhsin Yazıcıoğlu’nun . Vefatının 9 Yıl Dönümün de.. “Ümitlerin bittiği yerde Abdest al ve sabahı bekle”  diyen güzel insan. Muhsin Yazıcıoğlu’nu Saygı ve rahmetle anıyoruz.

Kendisinin başta 28 Şubat olmak üzere, demokrasiye karşı her süreçte onurlu ve mert duruşunu daima minnetle hatırlayacağız. Sadece Sivas’ın değil Anadolu’nun yiğit evladı merhum Muhsin Yazıcıoğlu’nu, Gönüldaşlarını, gönül bağıyla bağlı ALPERENLERİNİN Üzüntülerini canı gönülden paylaşıyoruz…İyi insanlar o güzel atlara binip gittiler.

Türk Siyasi tarihinden kimler geldi kimler geçti.

Makam ve mevkiler için duruş ve şahsiyetinden ödün vermemiş, hakkın ve haklının yanında silik bir şekilde durup, bana dokunmayan yılan bin yaşasın dememiş, milletin gönlünde sinesinde ve rabbinin katın da ki yere talip olmuştur. Alperenlerin, Gençlerin, Delikanlıların, Annelilerin, Teyzelerin ve tüm Milletin gönlünde, bir kişilik bir şahsiyet, bir duruş, bir dava adamı ve hepsinden önemlisi şahsi çıkarı için siyaset yapmayan, yarına çıkacağımızın garantisinin olmadığının bilincin de ve şuurun da yaşayan ve hayatını şahsiyetine yakışacak şahadetle kaybeden Muhsin Yazıcıoğlu’nu erken kaybetmenin acı üzüntüsünü Millet olarak bu gün daha çok hissediyoruz galiba. Allah bıraktığı, fikir ve değerleri sadece ölüm yıl dönümlerinde değil, anlaya bilmeyi ve uygulayabilmeyi nasip etsin.

Allah rahmet eylesin.Ruhu şad mekanı cennet,olsun.

Allahın rahmeti üzerine olsun…

“Ne kaderime küstüm, ne devlete küstüm. Çünkü inanmak, iman etmek varsa bir şeye, bedel neyse ona da katlanıp ‘Yarabbi kahrında hoş lütfünde hoş’ dedik..”

Firavun’a karşı çıkmak yetmez, Musa’nın yanında olmak gerekir.

Türkiye İran olmaz. Türkiye Cezayir olmayacak. Türkiye’nin Suriye olmasına da biz müsaade etmeyeceğiz.

Milletine namlusunu çevirmiş tankı asla selamlamayız. (28 Şubat süreci için.) (MUHSİN YAZICIOĞLU)

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?